O bezpieczeństwie na półkoloniach

(fot. mat. prasowe)
O bezpieczeństwie na półkoloniach
W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjantka z Tczewa odwiedziła dzieci na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 5, aby porozmawiać o bezpiecznych wakacjach.

W środowe przedpołudnie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie mieli wyjątkowego gościa. Policjantka z tczewskiej komendy przybyła na półkolonie, aby w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" przeprowadzić z dziećmi zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas letnich zabaw nad wodą. Policjantka omówiła zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, zwracając uwagę na konieczność przestrzegania regulaminów, oznakowań i korzystania tylko z wyznaczonych miejsc do kąpieli. Przypomniała również, jak ważne jest noszenie kamizelek ratunkowych podczas pływania na sprzęcie wodnym oraz unikanie kąpieli w miejscach niedozwolonych. W dalszej części spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, takich jak tonięcie czy spotkanie z nieznajomymi. Policjantka zwróciła uwagę na konieczność zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji dorosłym oraz numery alarmowe, które każde dziecko powinno znać. Podczas spotkania omówiono również konkurs organizowany w ramach akcji pn. "Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Policjantka zachęcała dzieci do udziału w konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody za stworzenie prac.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą oraz sesją pytań i odpowiedzi, podczas której dzieci mogły dowiedzieć się więcej o pracy policjantów i zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki takim spotkaniom dzieci będą lepiej przygotowane do spędzenia wakacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby również przypominali swoim pociechom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  czytacz_gość_gość_gość

  09.07.2024, 05:42

  Polocjanci na koloniach a meliniarze i przestępcy nie niepokajeni robią swoje.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.