Czujny świadek wezwał policję - nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Alkomat (fot. KPP Tczew)
Czujny świadek wezwał policję - nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu
Dzięki właściwej reakcji świadka z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 33-latek miał w organizmie prawie 1.5 promila alkoholu. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację, nie bądźmy bierni! Reagujmy! Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo własne i że zareagowaniem na niebezpieczną sytuację jest przede wszystkim zgłoszenie interwencji na numer 112.

Dzisiaj tuż po północy oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym volkswagenem, który najprawdopodobniej jest pijany. Podejrzenie świadka o tym, że za kierownicą sharana siedzi mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, wzbudził fakt dziwnie wykonujących przez niego manewrów.

- Świadek zadzwonił pod numer alarmowy, informując policjantów o swoich podejrzeniach, wskazując kierunek jazdy samochodu. Zaalarmowany patrol z referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast udał się na miejsce wskazane w zgłoszeniu. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu. Grozi mu do 2 lat więzienia. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

To nie pierwszy przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował i powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach. "Nie reagujesz - akceptujesz" - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo własne i że zareagowaniem na niebezpieczną sytuację jest przede wszystkim zgłoszenie interwencji na numer 112.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +11

  anżej_gość

  08.07.2024, 12:28

  Bardzo dobra postawa. Szkoda tylko, że tytuł nie oddaje rzeczywistości, albowiem uważam, że pijanych powinno się naprawdę eliminować - kula w łeb albo praca 20 lat w kamieniołomach (oczywiście przysłowiowo).

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx5.xx9 
 • +15

  Matti_gość_gość

  08.07.2024, 12:36

  Wcześniej burdy w mieszkaniu

  Awantura w mieszkaniu, bójka i wyzwiska tego typa wobec sąsiadów zwracających uwagę, walenie w drzwi, cały blok postawiony na nogi, , próbowano go zatrzymać pod blokiem, ale odjechał, ale w międzyczasie powiadomiono już służby, szybkie działania Policji bardzo skuteczne, nie przejechał więcej niż 2 km

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx2.xx1 
 • +1

  hnij_gość

  08.07.2024, 12:43

  Ja nie pijee

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
 • +3

  Tolek _gość

  08.07.2024, 12:56

  Pijani kierowcy.

  Pijany kierowca powinien być traktowany jak posiadacz broni palnej bez zezwolenia. Dziś może zabić innego kierowcę z rodziną,jutro Ciebie. Dawno temu,gdy milicjant zatrzymał pijanego rowerzystę,to wykręcał i zabierał wentyle od kół,jak była pompka ,to też. Nie zdarzyło się, aby chciał dalej jechać takim rowerem,jedynie rower na plecy i dalej pieszo do domu.Było bardziej kreatywnie.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xx3 
 • +9

  Job_gość_gość

  08.07.2024, 13:06

  Pijani

  Co wekend po czyżykowie jeżdżą pijani ukraincy

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx2.xx9 
 • qq_gość

  09.07.2024, 17:13

  wieczorem z lidela a na czyzykowo z górki to jakos sie pojedzie. choćby na luzie. ye.ba.ne ukry

  Odpowiedz
  IP: 169.150.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.