Relacja z drugiego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy 2024

(fot. mat. prasowe)
Relacja z drugiego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy 2024
W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo w Kielcach odbył się drugi zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Nasz zespół rozegrał 3 bardzo ciekawe i emocjonujące spotkania.

W pierwszym meczu Europool Arkadia Tczew zagrała z bardzo silną drużyną Metal Fach LP Sokółka. Od samego początku to rywale dyktowali warunki na stole. Przed ostatnią sesją sokółczanie prowadzili 8:6 W ostatniej, decydującej sesji przeciwnicy nie stracili ani jednego punktu i zwyciężyli cały pojedynek.

Drugiego dnia Europool Arkadia zmierzyła się z zespołem TCF HUB - Retro Team Kraków. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w Bilardowej Ekstraklasie. Przez cały mecz rywalizacja była niesamowicie wyrównana. Wszystko rozstrzygnęło się w decydującej dwudziestej trzeciej partii. Zawodnicy z Krakowa wbili bilę z numerem "9" z rozbicia i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W ostatnim dniu w derbach Pomorza nasi zawodnicy rozegrali spotkanie z Przyprawy Świata - Green Club Gdańsk. Zaczęło się bardzo nerwowo ponieważ po pierwszej sesji bilardziści tczewskiej Arkadii przegrywali 2:4. Druga sesja to perfekcyjna gra naszych zawodników. Przed ostatnią zmianą tczewianie prowadzili 8:5. W ostatniej parze Arkadia dopełniła formalności i pokonała rywali 12:9.


Następny, ostatni zjazd odbędzie się w dniach 2-4 października, ponownie w Galerii Echo. Naszymi przeciwnikami będą: Akademia Bilardowa Rokietnica, Nosan Kielce oraz KS Baribal Lubin. Czy Europool Arkadia Tczew zdoła się utrzymać w Bilardowej Ekstraklasie? Wszystko rozstrzygnie się przy stołach bilardowych.

Skład naszego zespołu podczas drugiego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy: Roman Wasilewski, Paweł Krysiński, Wadim Papiż, Jakub Bottcher i kapitan Kamil Sząszor.
Po 6 kolejkach Europool Arkadia Tczew zajmuje szóstą lokatę w tabeli Bilardowej Ekstraklasy.

Drukuj
Prześlij dalej