Podsumowali współzawodnictwo szkół

Współzawodnictwo szkół (fot. PCS)
Podsumowali współzawodnictwo szkół

zobacz galerię zdjęć: 3
13 czerwca br. w salce korekcyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie zorganizowało "Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2023/2024".

W spotkaniu oprócz dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli społeczności uczniowskiej szkół Powiatu Tczewskiego udział wzięli: Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Wiceprezydent Miasta Tczewa Joanna Grabowska, Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Tczewie Piotr Wojciechowski.

Uroczystego otwarcia zebrania dokonał Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański. Podczas spotkania dokonano podsumowania miejskich i powiatowych zawodów organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół przez TCSiR oraz PCS w Tczewie. Zebrani na uroczystości goście mogli podziwiać osiągnięcia uhonorowanych placówek, oglądając przygotowaną na tę uroczystość prezentację multimedialną. W roku szkolnym 2023/2024 Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie było organizatorem 107 zawodów wchodzących w skład Kalendarza Imprez Sportowych Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, w tym 77 zawodów szczebla powiatowego oraz 27 półfinałów i 3 finałów wojewódzkich. Zawody zostały przeprowadzone odrębnie dla każdej z 3 kategorii wiekowych tj. Igrzysk Dzieci (uczniów klas I-VI szkół podstawowych, rocznik 2011 i młodszych), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniów klasy VII, VIII szkół podstawowych, rocznik 2009-2010) oraz Licealiady (uczniów szkół średnich dziennych, rocznik 2004 i młodszych). Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych współzawodniczyli w 13 dyscyplinach sportowych. W Igrzyskach Dzieci udział wzięły dzieci i młodzież z 18 Szkół Podstawowych, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - 18 i w Licealiadzie - 14 Szkół Średnich Dziennych. Zawody były organizowane na obiektach sportowych całego Powiatu Tczewskiego.

Tegoroczny cykl imprez sportowych rozpoczął się w dniu 27 września 2023 roku zawodami w szachy drużynowe i zakończył w dniu 24 maja 2024 roku rozgrywkami w siatkówce plażowej szkół ponadpodstawowych.


W końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Tczewskiego w kategorii Igrzysk Dzieci bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gniewie. Po najwyższe laury w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej sięgnęła Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tczewie. Wśród szkół średnich dziennych I miejsce zdobyło II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.
Za zajęcie 3 pierwszych miejsc w 3 kategoriach wiekowych wszystkie szkoły uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi. Nagrody wręczył Starosta Tczewski Mirosław Augustyn oraz Wiceprezydent Miasta Tczewa Joanna Grabowska.

Wyróżnione szkoły za współzawodnictwo sportowe:
Miasto Tczew:
Igrzyska Dzieci:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Tczewie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tczewie

Powiat Tczewski:
Igrzyska Dzieci:
I Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gniewie
II Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie

III Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Tczewie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
I Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tczewie
II Miejsce - Zespół Szkół w Opaleniu
III Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie

Licealiada
I Miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
II Miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
III Miejsce - Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA