Koniec 10 kolejki IV ligi, Gryf i Wierzyca po raz kolejny rozbici

29. września zakończyła się 10 kolejka spotkań Pomorskiej IV Ligi R-GOL.com. Nie był to dobry weekend dla klubów z Kociewia, spośród których tylko Wietcisa Skarszewy zdobyła 3 punkty, pozostałe przegrały.

W Bytowie Gryf zmierzył się z rezerwami Bytovii. Mecz rozpoczął się dobrze dla tczewian, którzy wyszli na prowadzenie 0:1 po bramce Andrzeja Borysa. Jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej połowie bytowiacy urządzili sobie strzelecki festiwal i zdobyli jeszcze 7 bramek.

Bramka dla Gryfa: A.Borys (3),
Bramki dla Bytovii: Pietroń (27), M.Marczak (51), Ł.Pietroń (58), A.Wojach (69), P.Toczek (71), M.Marczak (76), M.Marczak (87), T.Galikowski (90).

W Pelplinie Wierzyca zmierzyła się z Pomezanią Malbork. Pelplinianie nie mieli nic do powiedzenia w meczu i ponieśli dotkliwą i trzecią z rzędu porażkę 0:4. Przed wyższym wymiarem kary uchroniły gospodarzy słupki.

Bramki dla Pomezanii: R. Gdela (12), B. Wojtysiak (57), M. Kobyliński (59), R. Gdela (70)

Wietcisa w Skarszewach odniosła pewne zwycięstwo 3:1 w meczu przeciwko beniaminkowi z Człuchowa.

Bramki dla Wietcisy: M. Szczepański (35), M.Wenta (60) R. Lewandowski (70)
Bramka dla Piasta: P. Podgórski