Sambor Tczew lepszy od SPR Olkusz - nie obyło się bez emocji

zobacz galerię zdjęć: 1
W rozegranym dzisiaj (31.01.2015 r.) w hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie meczu 16 kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki Aussie Sambor Tczew pokonały drużynę zajmującego ostatnie miejsce w ligowej tabeli SPR Olkusz.

Pierwszą bramkę zdobyły piłkarki z Olkusza, gospodynie nie pozwoliły się zdominować i szybko przejęły kontrolę stopniowo zwiększając przewagę nad rywalkami. W 20 minucie meczu Samborzanki uzyskały dziewięciobramkową przewagę i wydawało się przy wyniku 14:5, że będzie miało miejsce rekordowe zwycięstwo Tczewianek w Superlidze. Jednak od tego momentu Olkuszanki zaczęły odrabiać straty, zdecydowanie poprawiły skuteczność, dzięki czemu po 30 minutach przegrywały tylko 3 bramkami 15:12. Druga połowa była już wyrównana. Poczynania Samborzanek momentami mogły budzić obawy u tczewskich kibiców o to czy te zdobędą komplet punktów. Kulminacyjnym punktem meczu było doprowadzenie wyniku w ostatnich minutach przez Olkuszanki do stanu 25:24. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:24. Na uznanie zasługuje postawa Katarzyny Skoniecznej, która kolejny raz była najpewniejszym punktem w tczewskim zespole.

Aussie Sambor Tczew 27:24 SPR Olkusz

Widzów: 300.

Zwycięstwo Tczewianek pozwala patrzeć pozytywnie w przyszłość pod kątem utrzymania w Superlidze, co nigdy się im nie udało. Ponadto teoretycznie Samborzanki wciąż pozostają w grze o awans do fazy play-off mistrzostw Polski.