Podsumowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów

(fot. mat. prasowe)
Podsumowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów
Ostateczne rozstrzygnięcia 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA już za nami. Wiemy, kto awansował do ćwierćfinału. A ten zapowiada się naprawdę emocjonująco, gdyż naprzeciw siebie staną prawdziwi piłkarscy mocarze.

Zakończyła się 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. To oczywiście nie koniec piłkarskich emocji, nadchodzi bowiem ćwierćfinał, który zapowiada się naprawdę interesująco. Znamy już pary, jakie staną naprzeciwko siebie. Spójrzmy zatem, które kluby awansowały do 1/4 finału, a także, jak wyglądały wyniki meczów w poprzedniej fazie rozgrywek, gdyż od tego zależą Liga Mistrzów kursy , a te przekładać się powinny na Liga Mistrzów typy .

Liga Mistrzów - wyniki meczów 1/8 finału
Faza 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA przyniosła następujące wyniki spotkań:
1) FC Kopenhaga - Manchester City 1:3 (1:2);

2) RB Lipsk - Real Madryt 0:1 (0:0);
3) Lazio - Bayern Monachium 1:0 (0:0);
4) PSG - Real Sociedad 2:0 (0:0);
5) Inter Mediolan - Atletico Madryt 1:0 (0:0);
6) PSV - Borussia Dortmund 1:1 (0:1);
7) SSC Napoli - FC Barcelona 1:1 (0:0);
8) FC Porto - Arsenal FC 1:0 (0;0);
9) Bayern Monachium - Lazio 3:0 (2:0);
10) Real Sociedad - PSG 1:2 (0:1);
11) Real Madryt - RB Lipsk 1:1 (0:0);
12) Manchester City - FC Kopenhaga 3:1 (3:1);
13) FC Barcelona - SSC Napoli 3:1 (2:1);
14) Arsenal FC - FC Porto 1:0 (1:0, 1:0), karne 4:2;
15) Borussia Dortmund PSV Eindhoven 2:1 (1:0);
16) Atletico Madryt - Inter Mediolan 2:1 (2:1, 1:1), karne 3:2.

Liga Mistrzów - kto awansował do ćwierćfinału?
Po dotychczasowych rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA na placu boju pozostały naprawdę mocne kluby: Manchester City, Real Madryt, Bayern Monachium, PSG, Borussia Dortmund, FC Barcelona, Atletico Madryt i Arsenal. Za główną niespodziankę uznać należy awans Atletico Madryt, które po dogrywce wyeliminowało Inter Mediolan - ni mniej, ni więcej, a finalistę ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów! Z kolei do końca o awans do fazy ćwierćfinałowej obawiał się Arsenal, ale po rzutach karnych udało mu się wyeliminować FC Porto. 
Kibice mają powody, aby ostrzyć sobie zęby na niezwykle emocjonujące, a także interesujące starcia, jakie czekają nas w 1/4 finału. W pierwszej części drabinki znalazła się para, która teoretycznie budzi najmniej emocji, czyli Atletico Madryt i Borussia Dortmund. Znacznie ciekawiej zapowiada się drugi ćwierćfinał w tej części - mecz PSG z FC Barceloną. Warto zaznaczyć, iż ostatni raz obie te drużyny mierzyły się w 1/8 finału w sezonie 2020/2021 - paryżanie wygrali wówczas dwumecz 5:2. Pikanterii czekającym nas spotkaniom dodaje fakt, że na ławce PSG zasiada Luis Enrique, który prowadził FC Barceloną w pamiętnym meczu z 2017 r., wygranym 6:1.

A jak wygląda rozkład drugiej części drabinki? Real Madryt zagra z Manchesterem City, i będzie to już trzecia walka obu zespołów w ostatnich trzech sezonach Ligi Mistrzów. W sezonie 2021/2022 "Królewscy" zwyciężyli w dwumeczu 6:5, podczas gdy przed rokiem przegrali naprawdę boleśnie, bo 1:5. Drugą parę tworzą Arsenal i Bayern Monachium. Przed laty obie te drużyny praktycznie co sezon praktycznie w 1/8 finału, a teraz "Kanonierzy" zyskują szansę na zrewanżowanie się mistrzom Niemiec.

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów - kiedy mecze?
Na piłkarskie emocje tej fazy rozgrywek nie musimy długo czekać. Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów odbędą się już 9 i 10 kwietnia, natomiast rewanże - 16 oraz 17 kwietnia. Wkrótce potem przyjdzie czas na półfinały - 30 kwietnia i 1 maja 2024, a rewanże 7 i 8 maja. Z kolei na 1 czerwca zaplanowany jest wielki finał na Wembley.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie! Link przeznaczony jest dla osób, które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są z ryzykiem.
Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Artykuł ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej