Pierwsze zwycięstwo MF Meble Tczew

Pierwsze punkty dla zespołu z Tczewa i zarazem w całym spotkaniu zdobył Paweł Samujło. Co ciekawe - w pierwszych minutach w drużynie Asseco Gdynia wyróżniali się bracia: Przemysław i Mateusz Żołnierewiczowie, którzy razem zdobyli pierwsze 11 punktów dla swojego zespołu. Pod koniec tej części meczu ekipa MF Meble zbliżyła się na jeden punkt do rywali dzięki akcjom Marcina Krakowiaka i Daniela Syldatka.

Tczewski zespół świetnie wszedł w drugą kwartę. Dwa trafienia Mateusza Leśniaka wyprowadziły drużynę trenera Jacka Miecznikowskiego na prowadzenie. Ekipa MF Meble utrzymała przewagę do końca pierwszej połowy meczu. Drużyna zdobyła w tej części 26 punktów, natomiast przeciwnicy zaledwie 9 punktów. Świetna obrona i dobra skuteczność pozwoliła gospodarzom wygrywać 16 punktami.
Asseco trzecią kwartę rozpoczęło od serii 6:0. Passę przerwał celny rzut Michała Kalińskiego. Obie drużyny miały problemy z kończeniem swoich akcji ofensywnych, ale gospodarze ciągle utrzymywali się na prowadzeniu i kontrolowali sytuację na boisku. Trzecia część spotkania zakończyła się 51:40 dla zespołu Jacka Miecznikowskiego.

W ostatniej kwarcie drużyna z Gdyni zniwelowała przewagę, co oznaczało bardzo zaciętą i emocjonującą końcówkę. Po celnych rzutach Przemysława Żołnierewicza i Wojciecha Czerlonki było już tylko 54:52 dla MF Meble. Obie drużyny miały jeszcze sporo okazji do zmiany rezultatu meczu, ale ostatecznie to tczewianie utrzymali swoje prowadzenie.

Tym samym gospodarze wygrali swój pierwszy mecz w rozgrywkach II Ligi z Asseco Gdynia 56:53. Najlepszym strzelcem MF Meble był Daniel Syldatk z 11 punktami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 24 punktami i 15 zbiórkami.

MF Meble Tczew - Asseco II Gdynia 56:53 (17:18, 26:9, 8:13, 5-13)

MF Meble: Syldatk 11, Leśniak 9, Lebiedziński 7, Krakowiak 6, Wieczorkowski 6, Kaliński 6, Samujło 6, Żebrowski 5, Portacha 0, Ronowski 0, Kurpiewski 0, Sarnowski 0
Asseco II: P. Żołnierewicz 24, M. Żołnierewicz 12, Czerlonko 10, Paredes 5, Stafanik 2, Marczuk 0, Siewruk 0, Babiński 0, Borys 0, Kruszczyński 0, Wisiecki 0, Grujić 0.