MKS "SAMBOR" Tczew w półfinałach

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Na odbywających się półfinałach Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce zespół MKS "SAMBOR" Tczew w pierwszym spotkaniu uległ z gospodarzami turnieju UKS ROYAL WILANÓW 26 : 20 (17:9). W drugim dniu za przeciwniaka nasz zespół wygrał zdecydowanie spotkanie z MKS TRUSO ELBLĄG 35 :17(19:9).

Teraz zespół trenera Artura Wierzbickiego w najbliższą niedzielę rozegra spotkanie z UKS MOS KOLNO. Wygrana tczewianek otworzy start w Pucharze Związku Piłki Ręcznej w kategorii młodziczek. Dla przypomnienia zespół męski trenera Tomasza Śmiełowskiego, wywalczył taki start, który rozegrany zostanie pod koniec maja w Dźwirzynie. Na razie Związek Piłki Ręcznej w Polsce traktuje te rozgrywki w kategori nieoficjalnych Mistzrostw Polski, ale w podobnej sytuacji byłu zawody rozgrywane w lekkiejatletyce jako Mały Memoriał J. Kusocińskiego, to się zmieniło i od ubiegłego roku rozgrywane są jako Mistrzostwa Polski Młodzików. Sponsorami wyjazdu między innymi są: Klub MKS SAMBOR" Tczew, Gmina Miejska Tczew, Firma PUH Latocha, Rodzice.
Więcej wiadomości na stronie ZPRP - rogrywki młodzieżowe.