Mistrzostwa okręgu w biegach przełajowych - Żukowo 2014

Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły (fot. Tomasz Rogalski)
15 marca w bardzo trudnych warunkach pogodowych w Żukowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w biegach przełajowych w kilku kategoriach wiekowych. Piękny sukces odniósł nasz zawodnik PATRYK SOWIŃSKI w kategorii juniora na dystansie 4 km, wygrywając na tym dystansie. Na tym dystansie startowali też MATEUSZ DEPTULSKI (jak wiemy przygotowuje się do innej konkurencj, w której jest tez bieg przełajowy - radioorientacja), zajął 8 pozycję, a jego kolega Dominik Ścisłowski 13 miejsce.

W kategorii juniora młodszego Michał Jaśniewski zajął 20 miejsce. Nasza jedyna reprezentantka Joanna Ścisłowska w kategorii juniorek młodszych na dystansie 2 km zajęła 12 miejsce. Za niespełna 2 tygodnie w Międzyzdrojach odbędą się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Bardzo wielkie podziękowania należą się organizatorom naszych wojewódzkich zmagań sportowych za przygotowanie tych zawodów i ufundowanie licznych nagród. Organizatorami byli Gmina Żukowo pod patronatem burmistrza, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Starostwo w Kartuzach. Pierwszych 6 zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało nagrody rzeczowe.