MF Meble Tczew. A było tak blisko...

MF Meble Tczew - Kotwica 50 Kołobrzeg (fot. Dominika Kuchta)
Trefl II pokonał MF Meble 71:64 w niedzielnym meczu w Sopocie. Podopieczni trenera Jacka Miecznikowskiego byli blisko przerwania złej passy, jednak tym razem ta sztuka się nie udała.

Pierwsza kwarta spotkania to wyrównana walka obu drużyn. Już od pierwszych minut świetną grą i skutecznością wyróżnił się zawodnik MF Mebli - Daniel Syldatk. Ostatecznie zapisał na swoim koncie 28 punktów i tym samym został najlepszym strzelcem pojedynku w Sopocie.

W drugiej kwarcie sopocianie odjechali punktowo ekipie z Tczewa. Trefl rozpędził się i mógł liczyć na Grzegorza Kulkę, który zanotował w meczu double-double (10 punktów, 12 zbiórek) oraz Michała Kolendę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:24 dla gospodarzy.

Po wyjściu z szatni MF Meble za wszelką cenę chciały odrobić straty poniesione wcześniej, jednak nie było to proste zadanie. Artur Włodarczyk - najlepszy strzelec ekipy z Sopotu nie dał się zatrzymać. Rozgrywający zdobył dla swojego zespołu 20 punktów. Pod koszem walczyli Paweł Samujło oraz Szymon Długosz, ale to nie wystarczało.

Najbardziej emocjonującą częścią meczu była ostatnia kwarta, w której to goście włączyli wyższy bieg i dogonili lekko uśpionych gospodarzy. W 34. minucie na tablicy wyników był remis, który oznaczał zacięty pojedynek po obu stronach. Ten mecz był bliski przerwania niepowodzeń zespołu z Tczewa, ale to Trefl Sopot ostatecznie wygrał całe spotkanie 71:64.

Goście otarli się o zwycięstwo, które podbudowałoby ich nie tylko punktowo, ale przede wszystkim mentalnie. Pomimo przegranej był to najlepszy mecz w tym sezonie w wykonaniu naszego rozgrywającego - Daniela Syldatk, z którego jesteśmy dumni.

Było blisko w Sopocie… Czy bliżej będzie w kolejnym spotkaniu domowym z SMS PZKosz Władysławowo już w najbliższą niedzielę 25 stycznia o godz. 18:00? Mamy taką nadzieję, a wszystkich zapraszamy na ten mecz, w którym wszystko się wyjaśni.

Dziękujemy za doping naszego szóstego zawodnika - wspierających kibiców.

Trefl II Sopot - MF Meble Tczew 71:64 (13:12 23:12 22:22 13:18)

Trefl II: Włodarczyk 20, Kolenda 13, Koper 13, Krefft 10, Kulka 10, Szymański 3, Dzierżak 2, Czyż 0, Juszczak 0, Mochnacz 0, Motylewski 0, Szczepanik 0.

MF Meble: Syldatk 28, Długosz 7, Wieczorkowski 7, Krakowiak 6, Żebrowski 5, Kaliński 4, Samujło 4, Szłapka 3, Kurpiewski 0, Ronowski 0, Sarnowski 0.