Zbierały pieniądze na wyjazd wracają z brązem i srebrem!

Cantores Minores (fot. mat. prasowe )
Tczew - Zbierały pieniądze na wyjazd wracają z brązem i srebrem!
Jeszcze kilka tygodni temu nie miały pieniędzy na wyjazd. Dzisiaj wracają z Florencji ze srebrem i brązem! Zachwyciły jurorów, pomimo że występowały wśród profesjonalnych chórów i zespołów ze szkół muzycznych z całego świata, z kilkunastu krajów, w tym Australii, Filipin, Słowenii!

Na jednym z festiwalu w Sopocie gniewski chór Cantores Minores zauważył dyrektor Festiwalu Chórów im. Leonardo da Vinci we Florencji. Zaprosił ich na festiwal do Florencji. Kiedy podliczono koszty wyjazdu radość prysła, ale rozpoczęło się wielkie pospolite ruszenie.

Mieszkańcy małego miasteczka pomogli w zbiórce, dorzuciły się miejscowe firmy, samorządowcy, burmistrzowie. Dziewczęta roznosiły ulotki by zarobić na wyjazd i spełnić swoje marzenie jakim były występy w mieście renesansu, artystów i pięknych zabytków. W tej perełce Europejskiej kultury miały zdobyć doświadczenie i się wiele nauczyć. Tymczasem charyzmatyczna dyrygentka szefowa zespołu - Izabella Chyła tak przygotowała dziewczyny, że te zgarnęły srebro w kategorii sakralnej i brąz w kategorii świeckiej. Miasteczko od piątku szaleje z radości. Na facebookowym forum aż wrze z radości mieszkańców. Na dzisiaj w tajemnicy przygotowują im spontaniczne powitanie. Przyjazd spodziewany jest w godzinach popołudniowych. Na parkingu przy Gimnazjum w Gniewie - ul. 27 Stycznia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +12

  kiki_gość

  16.07.2017, 11:53

  Tylko pogratulowac

  Odpowiedz
  IP: 185.112.xx7.xx8 
 • +5

  Meloman_gość

  16.07.2017, 14:56

  Brawo!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx4 
 • +3

  Witia_gość

  16.07.2017, 16:52

  Gratulacje

  Cieszymy się bardzo bo w tym chórze śpiewa nasza wnuczka.Gratulujemy wszystkim dziewczętom i pani dyrygent . Co do pomocy finansowej na ten wyjazd to pani wójt Gniewu nawet grosza nie dołożyła . Wstyd .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx3 
 • +3

  gość_gość

  16.07.2017, 21:39

  Brawo

  Gratuluje serdecznie. Jak dobrze, że dziewczynki mogły uczestniczyć w takim wydarzeniu. Hura jaką mamy zdolną młodzież. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • +2

  ._gość

  16.07.2017, 23:05

  .

  Beka że po powiększeniu zdjęcia, ono się zmniejsza :D

  Odpowiedz
  IP: 78.11.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.