Promocja książki o historii osiedla Górki

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
18
11.2018
Niedziela
Tczew - Promocja książki o historii osiedla Górki
Autorzy nowej książki "HISTORIA TCZEWSKICH GÓREK. Zarys dziejów majątku i osiedla Górki oraz parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu" zapraszają na spotkanie prezentujące publikację, które odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2018 roku w budynku Świetlicy Osiedlowej na Górkach o godzinie 12.00.

Dla pierwszych 100 przybyłych osób z okazji 100-lecia niepodległości Polski Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie przygotowało upominek w postaci bezpłatnego promocyjnego egzemplarza naszej książki.


Pomysł na napisanie publikacji poświęconej tczewskim Górkom nie był pierwotną ideą autorów. Wstępnie rozważali oni napisanie publikacji z okazji 30-lecia parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie. Wstępem do niej miał być zarys historii osiedla Górki, które wchodzą w skład parafii. Tym co zachęciło autorów do napisania Zarysu historii oś. Górki i parafii pw. św. Franciszka z Asyżu był fakt, że informacji dotyczących "Górek" w dotychczasowo wydanych publikacjach poświęconych historii Tczewa było niewiele.

Autorzy dziękują mieszkańcom osiedla Górki oraz wszystkim innym zaangażowanym osobom i instytucjom za przekazane materiały, fotografie i cenne wspomnienia, które pomogły ukierunkować poszukiwanie faktów z przeszłości.

Drukuj
Prześlij dalej