XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich

Przegląd chórów (fot. KH/MM)
Tczew - XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich

zobacz galerię zdjęć: 22
Centrum Kultury i Sztuki, Chór Męski ECHO oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Męskiego ECHO, mieli przyjemność zaprosić tczewian na XXII Ogólnopolskie Spotkania Chórów Męskich, które odbyło się 17 listopada w Sali Widowiskowej CKiS. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin - sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas tegorocznych spotkań wystąpiły chóry:
Chór Męski "Harmonia" - Wejherowo
Chór Męski im. St. Moniuszki - Żnin

Chór Męski ,,Echo''  im. prof. Pawła Osińskiego - Grudziądz
Chór Męski "Copernicus" - Toruń
Chór Męski " Arion" - Poznań
Chór Męski "Echo" - Tczew
Koncert poprowadził Ludwik Kiedrwoski.

Ogólnopolskie Spotkania Chórów  Męskich są od trzydziestu lat doskonała platformą do podnoszenia poziomu artystycznego renomowanych chórów męskich, wzbogacania repertuaru o nowe pozycje oraz pogłębiania przyjaznej współpracy między zespołami. Pomysłodawcą i inicjatorem Spotkań jest Chór Męski "Arion" z Poznania.
Historia Spotkań Chóralnych to dwadzieścia lat wysiłków i aktywnych działań organizacyjnych. To tworzenie stojących na wysokim poziomie artystycznym imprez muzycznych z udziałem najlepszych polskich zespołów chóralnych w tej kategorii. To kilkaset wykonanych kompozycji chóralnych. Większość zespołów uczestniczących w spotkaniach brała w nich udział wielokrotnie, podkreślając wspaniały klimat oraz możliwość konfrontacji z zespołami w tej samej kategorii.

Organizatorzy dokładali wszelkich starań, aby podtrzymywać wysoką rangę tej imprezy. Wyjątkowa atmosfera  spotkań jest zasługą organizatorów, zarządów zespołów i ich prezesów. Dla wielu zespołów śpiewaczych cykliczne spotkania chóralne stały się platformą stwarzającą okazję do poszerzania repertuaru.
Od roku 1988 w ramach Ogólnopolskich Spotkań Chórów Męskich odbyło się 21 spotkań koncertowych, podczas których wykonano ponad 300 kompozycji, w tym połowa pozycji reprezentowała muzykę polską.
Aby te muzyczne konfrontacje można było realizować cyklicznie i łatwiej unieść wysiłek finansowy, organizację tych spotkań postanowiono powierzać różnym zespołom - uczestnikom. Z tych względów większość spotkań odbyło się w dużych ośrodkach miejskich: czterokrotnie w Bydgoszczy i w Poznaniu, trzykrotnie w Tczewie, dwukrotnie w Warszawie, Grudziądzu i Ostrowie Wielkopolskim, oraz jednokrotnie w Żninie, Wejherowie, Częstochowie, Lublinie i Pabianicach.

Fot: Justyna Grunau/CKiS

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Varapotti_gość

  20.11.2018, 17:55

  A gdzie jest najsłynniejszy......

  ...... Chór Wujów ;))

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA