Tczewscy artyści przeciw przemocy - wychodzi szczególna płyta

No Libab Dab w studiu Direct (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Tczewscy artyści przeciw przemocy - wychodzi szczególna płyta
Mają dość narastającej fali przemocy i postanowili dać temu wyraz... wydając własną płytę. Na składance znalazło się 14 utworów grup zaprzyjaźnionych z Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra" - m. in. Vertigo, Now Or Never, California Stories Uncovered, No Libab Dab, One Foot Japan, Ras Ziut i W Górę Ręce Projekt. Dzisiaj (25.09) część materiału z krążka będzie można usłyszeć na żywo.

Wydarzenie Sztuka Przeciwko Przemocy jest częścią projektu "Underground na Starówce - od kontestacji do alternatywy" i stanowi jego podsumowanie:

- W ramach projektu realizujemy również cykl "Galeria Tolerancji", którego celem jest podnoszenie ważkich kwestii takich jak przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji - rasizmowi, homofobii czy też dyskryminacji ze względu na płeć. Projekt kończy się wydarzeniem pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy". W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w koncertach, warsztatach graffiti i spektaklu teatralnym. - wyjaśnia Bartosz Rief
z ACK "Zebra".

Pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy" ukażą się także płyta oraz koszulki z logiem wydarzenia. Na krążku znalazło się 14 utworów zespołów mających próby w piwnicach kamienicy przy ulicy Kościelnej oraz związanych blisko i współpracujących z ACK Zebra. Znajdziemy tam fragmenty twórczości - Vertigo, Now Or Never, California Stories Uncovered, One Foot Japan, Ras Ziuta, Missis K, Aporii, Human Farm, Idol Falls, W Górę Ręce Projekt, Insomnii, Flight Of Fancy, No Libab Dab oraz grupy Proteza.

Przedstawiciele "Zebry" tłumaczą, że hasło "Sztuka Przeciwko Przemocy" jest nawiązaniem i wyrazem sprzeciwu wobec narastającej fali przemocy w relacjach międzyludzkich oraz w codziennym życiu. Dzisiaj muzykę z płyty na żywo będzie można usłyszeć w ACK Zebra (ul. Kościelna 6/7) - początek imprezy od godz. 18.00. Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • słuchacz_gość

  05.10.2009, 00:03

  Now Or Never !

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xxx.xx3 
 • ja_gość

  11.01.2010, 22:32

  :)

  :)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.