Wysyp pożarów na terenie powiatu

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wysyp pożarów na terenie powiatu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 08.04.2019 roku do 14.04.2019 roku zanotowano łącznie 39 zdarzeń, w tym 29 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


09.04.2019r. - Rożental - zadymienie na piętrze budynku
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mieszkańców budynku na zewnątrz oraz wydobywający się dym z piętra budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych z linia gaśnicza weszli na piętro budynku mieszkalnego i zlokalizowali miejsc pożaru. Elementy spalonej podłogi rozebrano oraz całe piętro sprawdzono kamera termowizyjna, wygaszono również piec oraz przewietrzono pomieszczenia. W zdarzeniu brał udział 1zastęp z PJRG Pelplin, 2 zastępy z OSP Pelplin, 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG Starogard GD.

10.04.2019r - Bałdowo - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano całkowicie objęty pożarem samochód z kierującym uwięzionym wewnątrz pojazdu oraz palące się drzewo, w które uderzył pojazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się pojazd oraz jednocześnie przystąpiono do wykonywania dostępu do poszkodowanego przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Ze względu na uszkodzenie i opalenie ciała odstąpiono od czynności ratowniczych. W skutek zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć na miejscu. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

11.04.2019r. - Tczew ul. Jana Sobieskiego 10 - wykopanie niewybuchu

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano ekipę budowlana która wykopała niewypał z okresu II Wojny Światowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, wytyczono strefa z, której ewakuowano wszystkich ludzi do czasu przybycia patrolu saperów. W zdarzeniu brało udział 5 zastępów z JRG Tczew.

12.04.2019r. Wielkie Walichnowy - pożar sadzy w kominie

Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kimonie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i sprawieniu podnośnika. Ratownicy ubrani z sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia sadzy w kominie. Ze względu na nieregularność kształtu komina podano do wewnątrz proszek gaśniczy. Wykonano szczelinę oddzielająca komin od stropu w celu dojścia do żarzących się elementów konstrukcji stropu. Temperaturę komina kontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej, oraz pomieszczenia sprawdzono detektorem wielogazowym. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Gniew, 1 zastęp z PJRG Pelplin oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

13.04.2019r. - Czarlin - pożar stodoły
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano stodołę całą objętą pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano 2 prądy wody w obronie na pobliski budynek mieszkalny oraz gospodarczy. Na palącą się stodołę podano 3 prądy wody. Dokonano częściowej rozbiórki stodoły. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Gniszewo, 1 zastęp z OSP Swarożyn, 3 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z KP PSP Tczew.

13.04.2019r - Pelplin ul. Mickiewicza - pożar samochodu osobowego na parkingu
Na miejscu zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego, ogień wydobywał się z pod maski pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody przez ratowników ubranych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Ze względu na bliskość zaworu głównego gazu zimnego pojazd przepchnięto na bezpieczna odległość. W pojeździe odłączono akumulator oraz sprawdzono go kamera termowizyjna. W działaniach brał udział 1 zastęp z PJRG Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -10

  ja cie nie moge _gość

  16.04.2019, 05:22

  A w Paryżewie?

  Tam spalił się zabytkowy kościół.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -2

  Tczewiak_gość

  16.04.2019, 18:51

  Beka na tym tcz.pl

  Debilu co ma Paryż do Tczewa

  Cytuj
  IP: 83.21.xx0.xx9 
 • -1

  zibiern_gość_gość_gość

  16.04.2019, 08:45

  pozary

  Oj bedzie wiecej pozarow, duzo wiecej. Skrajnie suche powietrze, praktyczny brak opadow, drastycznie niski poziom wod gruntowych. Wystarczy sie rozejrzeć ile stawow,bajorek itp przestalo istniec. Zaczynaja usychac duze drzewa, plony sa coraz marniejsze. Wisla w lato praktycznie wysycha. A Ty nieswiadomy czlowieczku dalej ciesz sie z pieknej,slonecznej pogody...W duzej mierze przyczynia sie do tego wycinka lasow. Superszpece od polityki lesnej twierdza ze drzew w Polsce przybywa... ale raczej tylko na papierze bo w lasach widac cos innego...smutne to.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx5 
 • Tęczowe stringi _gość

  16.04.2019, 09:54

  Dobrze, że ty się znasz.

  Jak miło posłuchać fachowca od zmian klimatu i gospodarki leśnej. Wiem teraz, że Polska jeszcze może być Dżimem Morissonem narodów albo chociaż Majkelem Dżeksonem.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.