Kultura Dostępna. "Planeta singli 2"

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
18
04.2019
Czwartek
Tczew - Kultura Dostępna. "Planeta singli 2"
W każdy czwartek w kinie Helios polskie filmy za jedyne 10 zł. Kultura naprawdę jest dostępna! Zapraszamy na godzinę 13:00 i 18:00 na film: PLANETA SINGLI 2.

"Planeta singli" to tylko filmowy produkt - nikt chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Więcej: produkt świetnie wymyślony, opakowany, przygotowany. Idealny do sprzedaży.

Czy jest w tym coś złego? Odpowiedź musi być indywidualna. Myślę, że dla szlachetnych kinomanów mających we wdzięcznej pamięci nieco obskurne DKF'y, charakterystyczny zapach małych sal kinowych, oraz wielogodzinne dyskusje przy kłębach dymu papierosowego nad filmami Coppoli, Felliniego czy Lyncha, zjawiska takie jak "Planeta singli" mogą wydawać się dosyć odstręczające, jest jednak przecież pokaźna, wielomilionowa grupa widzów która nie pamięta, nigdy nie miała dostępu do świata, o którym pisałem przed momentem.


Filozofia jest w tym przypadku prosta - idę do kina, bo lubię dobrą rozrywkę; idę do kina, bo przy okazji zrobię sobie zakupy; idę do kina, bo to świetny sposób na randkę. Jeżeli taka postawa obowiązuje, druga część "Planety singli" będzie idealnym pretekstem na wspólną wizytę w kinie, chociaż przestrzegam, że wbrew niektórym recenzentom, naprawdę w tym przypadku nie liczyłbym na nic więcej.

Pomysł był na pewno dobry, a kampania reklamowa została przygotowana perfekcyjnie. O pierwszej części "Planety singli" usłyszeli w zasadzie wszyscy, nawet ci którzy nie bardzo chcieli o tym filmie usłyszeć. Reklama jednak zadziałała, nazwiska Macieja Stuhra czy Danuty Stenki na plakacie również zrobiły swoje, film, jak pamiętamy okazał się hitem. Nikt przy zdrowych zmysłach nie traci takiej okazji, a zatem równocześnie powstała druga i trzecia część cyklu. Zmienił się wprawdzie reżyser, ale mam wrażenie że akurat nazwisko reżysera przy projektach tego typu nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Układ narracyjny pozostał niezmącony. Znowu pierwsze skrzypce w tej wielowątkowej, dla mnie jednak nieco przeciągniętej historyjce, grają Tomek (Maciej Stuhr) oraz Ania (Agnieszka Więdłocha). Para którą pożegnaliśmy jako "zakochanych na zabój" w pierwszej części, zgodnie z klasyczną regułą sequeli, właśnie odkrywa pierwsze rysy w związku, wszystko to podlane zostało rewelacjami technologiczno smartfonowymi, są social media, "apki" i (na szczęście umiarkowany) product placement. Fabułka jak fabułka, szybko się o niej zapomina, sukces również i tej części "Planety singli" to przede wszystkim aktorzy. Od pierwszoplanowej pary, o wiele lepiej wypada duet Oli i Bogdana, czyli powracający w o wiele większym wydaniu autentycznie zabawni Tomasz Karolak i Weronika Książkiewicz, świetny jest również ponownie Piotr Głowacki jako Marcel, oraz debiutujący w serii Kamil Kula w roli Aleksandra, zauroczonego Anią przystojnego milionera. Aleksander jest właścicielem marki "Planeta Singli" - chodzi o aplikację, nie o biuro matrymonialne. O tempora, o mores!

Łukasz Maciejewski

Konkurs


Mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na film. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem w tytule "Dostępna" - i podać w treści w imię osoby, która ma wybrać się na film (może to być imię Państwa) - kto pierwszy, ten lepszy. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl .(Uwaga - pod uwagę bierzemy tylko maile wysłane jeden raz, po publikacji artykułu). O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Uwaga: Aby wziąć udział w konkursie należy w treści maila wkleić poniższą formułkę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, numer IP) zgodnie z art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uczelnia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.2016.119.1), dalej zwane "rozporządzeniem". Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ww. rozporządzenia informuję, iż Administratorem Państwa danych osobowych jest TCZ.PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie przy ulicy Hanny Hass 4, 83-110 Tczew. Zbierane dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ww. rozporządzenia w celu rozstrzygnięcia konkursu. Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być wyłącznie: osoby upoważnione przez TCZ.PL Sp. z o.o. - pracownicy spółki i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki; podmioty przetwarzające - którym zlecimy czynności wymagające przetwarzania danych, np. podmioty obsługujące i utrzymujące naszą sieć; administrujący naszymi systemami teleinformatycznymi lub udostępniający nam narzędzia teleinformatyczne, a także kino Helios Tczew, ul. Pomorska 1, 83-110 Tczew oraz podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa, np. sądy, policja itp. Nigdy nie sprzedajemy Państwa danych ani nie wymieniamy się nimi w celach marketingowych. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, żądania usunięcia oraz prawo przeniesienia danych. Mogą Państwo również domagać się ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, a także wycofać udzieloną zgodę w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości udziału w organizowanym przez TCZ.PL konkursie. Państwa dane osobowe przetwarzamy na czas trwania konkursu i w czasie podejmowania czynności związanych z jego rozstrzygnięciem. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza ww. rozporządzenia.


Aktualizacja - Bilety już rozdane. Prosimy nie nadsyłać maili. Zwycięzcy powiadomieni drogą mailową.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  q1_gość

  16.04.2019, 09:37

  szczur

  kto tego palanta oglada

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx9 
 • +4

  MAX_gość

  16.04.2019, 11:14

  chyba tylko KODziarze to ogladają

  Cytuj
  IP: 85.222.xx7.xx2 
 • +3

  Szczęki 9_gość

  16.04.2019, 11:25

  Tu macie ten film za darmo bez chodzenia do kina i oglądania reklam. tnij.tcz.pl/?u=746d4a

  Odpowiedz
  IP: 89.22.xx7.xx2 
 • +1

  Dzięki_gość

  16.04.2019, 22:13

  Dzięki film do d**y ale link dobry :-)

  Cytuj
  IP: 176.241.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.