Do końca maja wnioski o dofinansowanie na usunięcie azbestu

Azbest (fot. tcz.pl)
Tczew - Do końca maja wnioski o dofinansowanie na usunięcie azbestu
Myślisz o usunięciu azbestu ze swojego dachu? Jest okazja na dofinansowanie. Ratusz na wnioski czeka do 30 maja.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił kolejną edycję konkursu pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego" (edycja 2018).

Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, transportu, zabezpieczenia i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest, poniesione w 2018 roku po podpisaniu umowy.


- Wnioski należy składać w terminie do 30.05.2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu przez WFOŚiGW nastąpi w terminie do 20.07.2018 r. Wyniki zostaną opublikowane w terminie do 27.07.2018 r. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami bezpośrednio w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tczewie lub za pośrednictwem poczty pod adresem 83-110 Tczew, Plac Piłsudskiego 1. Za termin złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Urzędu.

Wnioski dostępne są na stronie www.wrotatczewa.pl oraz w siedzibie tutejszego urzędu w Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji (pok.42).

DO WNIOSKU NALEŻY DOŁĄCZYĆ ZDJĘCIA DACHU Z AZBESTEM PRZEWIDZIANYM DO UTYLIZACJI

Rada Miejska w Tczewie w grudniu 2016 roku przyjęła do realizacji "Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Tczewa na lata 2016-2032". Głównym celem Programu jest zaplanowanie usunięcia wyrobów azbestowych z terenu Miasta Tczewa i ich bezpieczne unieszkodliwienie. Na podstawie danych zgromadzonych podczas inwentaryzacji oszacowano, iż powierzchnia pokryć dachowych wykonanych z płyt azbestowo-cementowych wynosi 44.063 m2 (490 Mg), a pokrycia azbestowo-cementowe wykonane są z płyt płaskich i falistych.
Proces usuwania wyrobów zawierających azbest powinien być zakończony do końca 2032 r. Za usunięcie wyrobów azbestowych odpowiedzialni są właściciele i użytkownicy obiektów, w których wykorzystywane są wyroby azbestowe.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego".

Beneficjentem programu są jednostki samorządu terytorialnego województwa pomorskiego. Realizacja przedsięwzięcia odbywa się na terenie gminy, w której została przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest, a także posiadającej opracowany i uchwalony program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.

W 2017 r. z programu skorzystało 8 wnioskodawców. Usunięto 15,8 ton azbestu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Krzysztof Tczew_gość

  14.05.2018, 18:11

  Gmina miejska Tczew

  Szkoda, ze tylko Miasto Tczew, a nie cały powiat tczewski????

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx5 
 • FHU PATI_gość

  14.05.2018, 21:07

  Witam, Również byłbym zainteresowany ale sklep w Subkowach, a tam lipa. A szkoda.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.