Policjanci zapraszają młodych aktorów

O projekcie rozmawiano już w Gdańsku
Tczew - Policjanci zapraszają młodych aktorów
W październiku br. na terenie województwa pomorskiego, opolskiego i lubelskiego po raz kolejny realizowany będzie program prewencyjny Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Komenda Powiatowa Policji w Tczewie zaprasza "młodych aktorów" szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego na casting do teatralnych przedstawień edukacyjno-profilaktycznych.

Celem projektu realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej jest tworzenie ogólnopolskiego ruchu społecznego, przeciwstawiającego się zjawiskom patologii społecznej i tym samym promującego wśród młodzieży szkolnej modę na życie wolne od uzależnień.

- Doświadczenia w pracy z młodzieżą wskazują, że twórcza profilaktyka, zwłaszcza rówieśnicza, jest dużo chętniej akceptowana przez nastoletnich adresatów niż powszechnie znane metody podawcze. W prowadzonym od pięciu lat programie "Profilaktyka a Ty" w jednej przestrzeni uzupełniają się wzajemne elementy edukacji, kultury i społecznego komunikowania. Od 2006 roku w programie wzięło udział już ponad 60 tys. osób z terenu całego kraju. - tłumaczy mł. asp. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Projekt Pat/E (edukacja) przewiduje w każdym z województw utworzenie młodzieżowej obsady spektaklu "Blackout" (casting i cykl prób), przeprowadzenie działań profilaktycznych z udziałem młodzieży gimnazjalnej (badania ankietowe, dyskusja, spektakl edukacyjno-profilaktyczny) oraz szkolenie uczestniczące nauczycieli/animatorów z zakresu wykorzystania narzędzia teatru w działaniach edukacyjno-profilaktycznych.

Casting do teatralnych przedstawień edukacyjno-profilaktycznych "Blackout" i "Sekret" odbędzie się w Tczewie 18 października br. (wtorek) w godz. 14.00 - 18.00 w Gimnazjum nr 1, ul. Czyżykowska 69. Zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  w patologii_gość

  10.10.2011, 07:16

  Lekcja kultury dla Policji

  Dorastanie pokolenia to mega inspiracje a implementacja apartu to problem.

  Odpowiedz
  IP: 93.198.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.