Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbył się także w Tczewie

Dom Przedsiębiorcy (fot. tcz.pl)
Tczew - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbył się także w Tczewie
Zakończył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Inicjatywę zapoczątkował premier Wielkiej Brytanii - Gordon Brown. W Polsce działania promujące strefę biznesu organizowane są już po raz czwarty. Z tej okazji także w Tczewie odbyły się wydarzenia związane z Tygodniem Przedsiębiorczości - w działającym tutaj Domu Przedsiębiorczości odbył się dzień otwarty.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości trwał od 14. do 20. listopada. Idea skierowana była przede wszystkich do młodych ludzi, którzy wkraczają w świat przedsiębiorczości. Organizowane są dla nich szkolenia, warsztaty i debaty, które mają pomóc m. in. wybrać właściwą ścieżkę kariery. W tym roku do inicjatywy dołączył się Dom Przedsiębiorcy (Tczew, ul. Obrońców Westerplatte 3), który zorganizował skierowane do młodzieży seminarium "Jak rozpocząć działalność gospodarczą w 3 krokach". Były również informacje o tym, co jest lepsze dla naszych finansów - umowa o działo, czy zlecenie. Przygotowano także seminaria dla biznesmenów, którzy już działają na rynku, dotyczące wsparcia unijnego dla firm zajmujących się e-biznesem oraz możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych dzięki użyciu baz danych. Na interesantów czekali eksperci ze Stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość" oraz Centrum Wspierania Technologii. Można było również podejrzeć, jak działają firmy korzystające z oferty inkubatora przedsiębiorczości:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Mamy jeszcze cztery miejsca w inkubatorze. Wolnych miejsc jest coraz mniej. W tej chwili mamy informację o kolejnej firmie, która będzie składała dokumentację, by zostać beneficjentem - tłumaczy nam Hanna Pietrzkiewicz, kierownik Domu Przedsiębiorcy - Chętni mogą zgłaszać się do nas ze swoim biznesplanem. Oferujemy również bezpłatne konsultacje związane z jego przygotowywaniem, prowadzone przez ekspertów ze stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość".

W ub. roku w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzięły udział 104 kraje. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został objęty honorowym Patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  miejscowy

  21.11.2011, 05:36

  "...Mamy jeszcze cztery miejsca w inkubatorze. Wolnych miejsc jest coraz mniej..." Dom przedsiębiorcy za chwilę będzie miał pół roku i jeszcze nie ma kompletu miejsc a miało być tak pięknie...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  _gość

  21.11.2011, 06:21

  Podziękuj HP

  Cytuj
  IP: 212.227.xx8.xxx 
  -2

  migacz_gość

  21.11.2011, 07:49

  nie od razu Rzym zbudowano

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.