Będzie więcej miejsc w przedszkolach działających na zasadzie placówek publicznych

Dziecko, przedszkole
Będzie więcej miejsc w przedszkolach działających na zasadzie placówek publicznych
Trzy niepubliczne przedszkola przyjmą dzieci na zasadach przedszkoli publicznych. Posłanie dziecka do takiej placówki oznacza dla rodziców oszczędności.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu ofert na zapewnienie możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego, który ma pozwolić na jak najszerszy dostęp mieszkańców do publicznych placówek.

- Do otwartego konkursu zgłoszono trzy oferty: Weronika Jodłowska prowadząca Przedszkole Niepubliczne " Jodełka", ul. Jedności Narodu 26, Róża Laskowska prowadząca Przedszkole Niepubliczne "Chatka Puchatka" , ul. Orkana 1 i Ewa Sadokierska prowadząca Przedszkole Niepubliczne "Siedem Darów", ul. Kościuszki 18 - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie.


Komisja konkursowa powołana przez prezydenta Tczewa oceniła oferty pod względem formalnym (wszystkie oferty zawierały wymagane dokumenty) oraz pod względem merytorycznym.

W ocenie komisji wszystkie trzy oferty rokują wysoką jakość wykonania zadania, jak również zbliżoną do oczekiwanej liczbę miejsc w przedszkolach (tj. 450). Wobec powyższego dokonano wyboru wszystkich ww. ofert do realizacji zadania "Zapewnienie dostępności do wychowania przedszkolnego dzieciom w wieku przedszkolnym, będącym mieszkańcami miasta Tczewa, na warunkach takich jak w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miejską Tczew".

- Niewątpliwą zaletą publicznych przedszkoli są opłaty - 5 godzin podstawy programowej jest za darmo - każda kolejna to złotówka plus stawka żywieniowa - mówi Adam Urban, wiceprezydent Tczewa.


W przedszkolach publicznych działających na terenie Tczewa (Przedszkole nr 8 oraz Przedszkole Sióstr Miłosierdzia) dostępnych jest łącznie ok. 310 miejsc. Teraz będzie ich w sumie ok. 450. O przyjęciu do takiego przedszkola decydują nie tylko zapisy miejskiej uchwały, ale głównie kryteria ustawowe. W myśl art. 131 ust. 1, do przedszkola przyjmowane są dzieci zamieszkałe na obszarze danej gminy. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie pieczą zastępczą.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • Leokadia_gość

    02.03.2018, 20:29

    A żłobki

    może by powstały?

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx6.xx8 
  • Mama_gość

    03.03.2018, 17:03

    5 godzin podstawy programowej

    5 godzin podstawy programowej jest za darmo ! Może UM by to sprawdził ? W praktyce to nie funkcjonuje ! Może zrobić ranking przedszkoli ?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx1 
  • mamajana_gość

    06.03.2018, 09:38

    też miałam takie pretensje...

    ale inni rodzice mnie uświadomili - ok. 20 zł tygodniowo (4 zł dziennie) za opiekę ponad 5 godzin to nie jest kwota, która demoluje domowy budżet!

    Cytuj
    IP: 94.254.xx2.xx2 
  • abc_gość

    04.03.2018, 20:12

    W praktyce do przedszkola publicznego dostają się dzieci w większości z nieformalnych związków ! Reszta raczej nie ma szans !

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.