Fabryka Sztuk zaprasza na letnie atrakcje

(fot. mat. prasowe)
Fabryka Sztuk zaprasza na letnie atrakcje
Fabryka Sztuk zaprasza do korzystania ze swojej oferty. W letniej ofercie m. in. wycieczka rowerowa i warsztaty rodzinne.

W ofercie Fabryki Sztuk od wielu już lat znajdują się spacery po Starym Mieście i innych dzielnicach Tczewa, a również po Kociewiu i Powiślu. Tym razem zamiast spaceru przewodnicy proponują półtoragodzinną przejażdżkę rowerową. Trasa przebiega od Mostu Tczewskiego do Mostu Knybawskiego. Zaplanowano też kilka przystanków, podczas których przewodnik opowie ciekawostki historyczne.

Termin:

- 09.08.2023 godz. 17.00


Zbiórka przy Moście Tczewskim.

Regulamin i zapisy na: www.fabrykasztuk.tczew.pl

WARSZTATY RODZINNE

Dla małych dzieci i ich rodziców Fabryka Sztuk organizuje warsztaty plastyczne. Uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, rozwijają swoją wyobraźnię. Każdy warsztat - to inna tematyka. W wakacje będziemy malować, tworzyć papierowe cudeńka i dobrze się bawić. Warsztaty odbywają się w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek i czwartek o godz. 14.00 przy ul. 30 Stycznia 4. Wstęp bezpłatny.

Program na lipiec:

11.07 - gęsi (praca plastyczna oraz zabawa)
13.07 - karuzela diabelski młyn (zabawka)
18.07 - sztuka jaskiniowa (praca plastyczna, pokaz replik prehistorycznych narzędzi)
20.07 - słoneczniki (ozdoba do mieszkań)
25.07 - pudełko z niespodzianką (praca przestrzenna)
27.07 - jednorożce (praca plastyczna)

SPOTKANIE Z WIELKĄ SZTUKĄ

W kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15 znajduje się Galeria Henryka Kudzio wypełniona kopiami wielkich mistrzów malarstwa. Co miesiąc odbywać się będą spotkania, podczas których przewodnik omówi tylko jeden obraz. Cykl "Sam na sam z..." rozpoczyna się 29 czerwca o godz. 17.00 "Wieżą Babel" P. Bruegla. Wstęp bezpłatny.

Pieter Bruegel (1525?-1569) jest wybitnym przedstawicielem malarstwa flamandzkiego. Był ceniony za życia i po śmierci. Jego obrazy kolekcjonowali Habsburgowie, a także tak wielcy malarze, jak: Rubens i Rembrandt. Zapoczątkował malowanie życia prostych ludzi, przez co zyskał przydomek "Chłopski". Na 1557 rok przypada pierwszy datowany obraz autorstwa Bruegla, zatytułowany "Pejzaż z przypowieścią o siewcy". Nie wszystkie jego obrazy były sygnowane, inne przemalowywano. Co najmniej 10 dzieł zostało zaginionych. Dał początek dynastii malarskiej. Malarzami byli jego synowie, wnuk oraz prawnukowie.

"Wieża Babel" - to jedno z najsłynniejszych dzieł Bruegla. Namalował ją w dwóch wersjach. Ta większa, o wymiarach 114×155 cm, znajduje się w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu, zaś "Mała Wieża Babel" przechowywana jest w jednym z największych holenderskich muzeów sztuki. W Galerii Henryka Kudzio można zobaczyć kopię tej pierwszej. To malarska opowieść o ludzkiej pysze i jej ukaraniu przez Boga. Tytułowa wieża wznoszona na twardej skale zajmuje znaczącą część obrazu. Jej wielkość i potęga kontrastuje m.in. z budowniczymi, którzy są przedstawieni w mikroskali.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • qq_gość

    06.07.2023, 10:42

    Nie ma takiego mostu? od zawsze to był lisewski...nawet na tych waszych planszach nad Wisłą jest tak napisane

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8 
  • tczewianka_gość

    06.07.2023, 11:47

    polecam króciutką lekturę :) tnij.tcz.pl/?u=951b72

    Cytuj
    IP: 195.191.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.