Po obu stronach Wisły na rowerze

(fot. E-Laskowska)
Tczew - Po obu stronach Wisły na rowerze
Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów... Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza.

- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn i Gminą Smętowo Graniczne serdecznie zapraszamy na kolejną edycję naszej imprezy rowerowej: 4. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy - mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - W dniach 21-22 lipca po raz kolejny aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013. W tym roku rowerzyści startują po powiślańskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa jest adekwatna: powiślańsko-kociewski
.

Wszystko rozpocznie się o godz. 10.00 na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie, skąd uczestnicy ruszą na nieco ponad 50 km trasę przez: Górki, Krzykosy, Otłowiec, Białki, Korzeniewo, Jaźwiska, Tymawę do Gniewu. Tam zorganizowany będzie nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone!). W niedzielę, w drodze powrotnej z Gniewu przez Kociewie na Powiśle do pokonania będzie również ponad 50 km przez: Gogolewo, Majewo, Kierwałd, Smętowo, Opalenie, Korzeniewo do Kwidzyna.


-
Zarówno Powiśle, jak i Kociewie to doskonałe tereny do jazdy rowerowej. Co roku planujemy trasy tak, aby pokazać ciekawe zakątki naszych dwóch regionów - podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. - Długo oczekiwana budowa i otwarcie mostu przez Wisłę otworzyło te tereny wzajemnie na siebie nie tylko pod względem komunikacyjnym, ekonomicznym czy kulturalnym - jest też wpływ na rozwój turystyki.

Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Kwidzyna, Gniewu, Morzeszczyna i Smętowa wsparł również finansowo Powiat Tczewski oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. Rajdowi towarzyszyć będzie hasło promujące turystykę rowerową w województwie: !Pomorskie kołem się kręci.

Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) lub poprzez nasz profil na Facebooku (fb.com/lot.kociewie).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  ona_gość_gość_gość

  09.07.2018, 14:22

  ha ha

  A gdzie w tym artylule rumcajs w depresje wpadl

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +1

  Most lisewski _gość

  09.07.2018, 14:36

  a ja i większość Tczewian i Lisewian marzymy o otwartym moście Lisewskim -fałszywie nazywanym tczewskim., bo jak był Lisewski to był czynny. Krew się burzy w żyłach od patrzenie i oczekiwania na krok tych mamrotów i papraków czyli tczewskich urzędników, którzy przez lata utrudniają życie jednym i drugim po obu stronach Wisły. Nic mnie tak nie wkurza jak wasze pierdzenie w stołek i udawania ,że coś robicie. A ludzie płaca za dojazdy na około . Myślicie ,że was wybierzemy w tych wyborach NIE..

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +13

  skoro lisewski..._gość

  09.07.2018, 18:41

  Pfff

  skoro lisewski to bardzo proszę o wyremontownie mostu, a nie wygadywanie głupot czyj jest most. Remont ma najlepiej zrobić Tczew, a Lisowo powie że to "nasze". Najlepiej na "krzywy ryj"

  Cytuj
  IP: 83.23.xx5.xx4 
  +9

  Aaa_gość

  09.07.2018, 22:02

  To niech sobie ten most powiat malborski remontuje! Bardziej jest on potrzebny lisewiakom niż tczewianom. A włodarze Malborka mają remont głęboko gdzieś.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx4 
 • Gość_gość_gość

  09.07.2018, 21:36

  Przecież stówkę można machnąć w 1 dzień...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx1 
 • +1

  Zuzanna Napierska_gość

  09.07.2018, 23:14

  Można, można

  ...ale trzeba mieć dobry sprzęt. Najlepiej ze wspomaganiem elektrycznym. Łabędzie nie dają rady... :-(

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.