Rugby na wózkach - niezwykły mecz w Subkowach

Rugby na wózkach to bardzo widowiskowy sport
Tczew - Rugby na wózkach - niezwykły mecz w Subkowach
Już w najbliższą niedzielę, 8 maja, w Subkowach odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Tego dnia o godzinie 11.00 na terenie hali sportowej rozegrany zostanie mecz Jokers Bydgoszcz i Balian Poznań, drużyn z Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Robert Durkalec, młody mężczyzna z gminy Gniew, który wskutek tragicznego wypadku na motorze doznał złamania kręgosłupa szyjnego.

Robert Durkalec z ledwością oddychał, nie ruszał rękoma, o nogach już nie wspominając.

- Przede mną stanęła długa droga do nowego życia. Pierwsze siadanie, pierwszy samodzielny posiłek i wizyta w toalecie. Jest się jak niemowlę, gorzej niż niemowlę, bo bez perspektywy na większą poprawę. A kim byłem wcześniej? Wysportowanym, młodym facetem z aspiracjami, kochającym wszystko, co niebezpieczne i ryzykowne. Nic więc dziwnego, że po wypadku przyszedł kryzys i załamanie - wspomina Robert.

Wszystko zmieniło się pewnego dnia, kiedy pojechał na zajęcia FAR (Fundacji Aktywnej Rehabilitacji). Tam poznał osobę, która przeszła podobną drogę co on. Zaproponował rugby. I to było to, czego mu brakowało. Niedługo później usiadł na specjalistyczny wózek do rugby - potworny wehikuł jak z filmu Mad Max. Pochylone koła, umożliwiające niesamowitą zwrotność, niezniszczalna aluminiowa rama, wielki zderzak i pasy, które spajają cię z tym potworem w jedno i broń do pokonania przeciwnika. Poczuł się jak twardziel, pewny siebie chłopak, mający świat na wyłączność.Za sprawą Fundacji Aktywnej Rehabilitacji rozpoczęto tworzenie PLRnW (Polskiej Ligi Rugby na Wózkach). Najbliższa drużyna znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach promocji tego sportu i uprzejmości wielu ludzi, w tym władz miasta i gminy Gniew, możliwe stało się zorganizowanie zgrupowania na gniewskiej hali. Zawodnicy dwóch drużyn Jokers Bydgoszcz i Balian Poznań przyjadą do Gniewu 6 maja i spędzą weekend na intensywnych przygotowaniach do ligowych zmagań. Wszystko zakończy się w niedzielę, 8 maja. Około godz. 11.00 odbędzie się mecz pokazowy dla zainteresowanych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Dar_gość

  05.05.2011, 07:19

  Czy kaseta widoczna od 48 s. nie jest czasem piracka?

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx4 
 • +1

  :)_gość

  05.05.2011, 20:01

  Słyszałeś o dozwolonym użytku osobistym? To nie musi być piracka kopia. Kopie można wykonywać na własny użytek oraz w myśl art. 23 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wolno (Art. 23. 1.) Bez zezwolenia twórcy nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym. 2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego. Zatem jeśli regularnie się spotykają, utrzymują stosunki towarzyskie itd. mogą sobie słuchać takiej kopii i nikt im nic nie zrobi, a Ty nie insynuuj, że to piracka kopia :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia