Auto w rowie i dwie osoby pod wpływem alkoholu - w tym policjant. Sprawę wyjaśnia gdańska prokuratura

Policja (fot. tcz.pl)
Tczew - Auto w rowie i dwie osoby pod wpływem alkoholu - w tym policjant. Sprawę wyjaśnia gdańska prokuratura
Wracamy do sprawy kolizji w okolicy miejscowości Subkowy z czerwca br. Auto w rowie i dwie stojące przy nim osoby pod wpływem alkoholu zastali przybyli wtedy przybyli policjanci. Jedną z osób jest funkcjonariusz tczewskiej komendy. Sprawę wyjaśnia Prokuratura Gdańsk Śródmieście.

O sprawie informowaliśmy na początku lipca tutaj - Auto w rowie, dwie osoby - w tym policjant - pod wpływem alkoholu. Sprawę bada prokuratura . Sygnał przekazał jeden z czytelników. Do kolizji doszło 25. czerwca - auto w rowie i dwie stojące przy nim osoby pod wpływem alkoholu zastali przybyli na miejsce kolizji policjanci. Jedną z osób jest funkcjonariusz tczewskiej komendy. O zdarzeniu poinformowano prokuratora, który przyjechał na miejsce. Technik kryminalistyki w obecności prokuratora przeprowadził oględziny oraz zabezpieczył ślady.

- Zgodnie ze standardową procedurą - jeśli sprawa może dotyczyć funkcjonariusza z naszego rejonu, całość jest przekazywana innej jednostce - tłumaczy nam Ewa Ziębka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tczewie.

Dlatego teraz sprawę zdarzenia drogowego bada Prokuratura Gdańsk Śródmieście, która ustala, kto siedział za kółkiem.

- Prowadzimy postępowanie przygotowawcze w sprawie kierowania w dniu 25 czerwca przed miejscowością Subkowy w stanie nietrzeźwości - tj. o czym z art. 178 a, p. 1 KK. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w sprawie. Nie wydano postanowienia o postawieniu zarzutów. Trwają czynności w celu ustalenia osoby prowadzącej pojazd - wyjaśnia gdańska jednostka.

Sprawcy grozi grzywna, ograniczenie wolności lub 2 lata więzienia. Jak ustaliśmy, policjant nie pełni na razie służby. Trwa wyjaśnianie sprawy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  gosc_gość_gość

  12.09.2017, 16:37

  ciekawa sprawa

  Ciekawe jaki sprawa będzie miała finał.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx9 
 • +1

  observeur_gość

  12.09.2017, 18:28

  Pewnie odszedł juz na przyśpieszona emeruturę. ja bym tak zrobił ...

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.