O rewitalizacji w nowym miejscu

Informacji o rewitalizacji można zasięgnąć w tej kamienicy (fot. tcz.pl)
Tczew - O rewitalizacji w nowym miejscu
Tczewski Punkt Informacyjny o rewitalizacji działa w nowej siedzibie - w wyremontowanym budynku przy ul. Podmurnej 12. Dotychczasowa siedziba przy ul. Chopina 33 została przeznaczona do remontu.

Dotąd punkt działał w zabytkowej kamienicy przy ulicy Chopina 33. Dlaczego tam? Sami urzędnicy przyznawali, że wielu mieszkańcom grodu Sambora ten obiekt kojarzy się z niesławnym lokalem zwanym ironicznie "złotym rogiem", który w historii dzielnicy zasłynął z tęgich burd i bijatyk. Może właśnie dlatego wybrano to miejsce, a sami pracownicy magistratu twierdzili, że chcieli zmienić ten stereotyp i nadać miejscu "nową twarz". Poza tym, kamienica przy ul. Chopina 33 jest jednym z nielicznych staromiejskich obiektów należących do miasta. Teraz w końcu ruszy jej remont, a punkt rewitalizacji trzeba było przenieść - do niedawno wyremontowanego obiektu przy ulicy Podmurnej 12.

- Budynek przy ul. Podmurnej został zmodernizowany w ramach projektu "Rewitalizacja Strefy A Obszaru Zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Punktu informacyjnego w nowych pomieszczeniach. Samorządowi zależy, aby mieszkańcy jak najwięcej wiedzieli o tym, jakie zmiany czekają Stare Miasto w wyniku procesu rewitalizacji, oczekują uwag i propozycji tczewian na temat tego, co w swojej dzielnicy chcieliby zmienić. Przygotowana została m.in. ulotka dotycząca przebiegu szlaków widokowych, które będą przebiegać przez starówkę.

Placówka ma pomóc w przywróceniu zdegradowanym obszarom Starego Miasta dawnej świetności. Punkt informacyjny przy ul. Podmurnej 12 czynny jest w poniedziałki i wtorki w godz. 12.00-14.00 oraz w środy w godz. 15.00-17.00.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  MTTczew_gość

  17.05.2010, 09:31

  On jest tak wyremontowany ze farba odpada :D z tyłu budynku...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx1 
 • rufin_gość

  18.05.2010, 22:29

  szkoda gadać

  tyle pieniędzy wyrzuconych w błoto , kto tam przychodzi ogladać niby stare mury przez szybe -one były w czasie remontu stawiane na nowo -muzeum.......

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.