Zlikwidowano Oddział Celny w Starogardzie i przeniesiono go do Tczewa

Oddział Celny funkcjonuje w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. tcz.pl)
Tczew - Zlikwidowano Oddział Celny w Starogardzie i przeniesiono go do Tczewa
Z początkiem nowego roku celnicy działający w grodzie Sambora, zmienili swoją siedzibę - od stycznia wszelkie sprawy związane z cłem, możemy załatwiać w wyremontowanym budynku przy ulicy Czatkowskiej. Tczewski oddział stał się jednostką nadrzędną dla punktu w Starogardzie, któremu dotąd podlegał. Okazuje się, że tczewscy przedsiębiorcy wykazują dużą aktywność związaną z obrotem międzynarodowym - dużo większą niż podmioty w stolicy Kociewia.

Do tej pory Oddział Celny w Starogardzie, który był jednostką nadrzędną wobec miejsca wyznaczonego w Tczewie, zajmował się tylko ok. 30 procentami spraw zgłaszanych celnikom w tym rejonie - reszta trafiała do mniejszego punktu w Tczewie, funkcjonującego przy ulicy Rokickiej. Jednak od nowego roku sytuacja uległa zmianie - w Tczewie powstał Oddział Celny, zaś w Starogardzie - Miejsce Wyznaczone:

- Zmiany są związane z niczym innym, jak z aktywnością gospodarczą regionu. Znacznie bardziej ekspansywnie rozwijał się nasz punkt w Tczewie. Zależy nam na tym, by być jak najbliżej otoczenia biznesowego, dlatego postanowiliśmy oddział, czyli jednostkę nadrzędną ze Starogardu, przenieść do Tczewa, a w Starogardzie stworzyć miejsce wyznaczone, które dotąd działało w Tczewie - wyjaśnia nam p.o. dyrektora Izby Celnej w Gdyni, Dariusz Pawłowski. - Ilość placówek w naszym województwie ulega zmniejszeniu, po prostu dopasowaliśmy się do mapy gospodarczej naszego regionu.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Pracownicy tczewskiego oddziału cieszą się, że nowa siedziba spełnia wszelkie normy BHP, jest także przystosowane do obsługi niepełnosprawnych. Pogranicznicy dzierżawią budynek - przed przeprowadzką jego dotychczasowy właściciel przeprowadził kompleksowy remont. Dzięki przeprowadzce udało się również przenieść ruch ciężkich samochodów poza centrum miasta.

- Biorąc pod uwagę ilość odpraw dużych samochodów ciężarowych, ich liczba może się kształtować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu dziennie. Duży nacisk kładziemy również na odprawy interesantów prywatnych, których mamy również sporo. Ten graniczący z budynkiem duży parking będzie zatem wykorzystywany - podkreśla Tomasz Pepliński, kierownik Oddziału Celnego w Tczewie.

Pogranicznicy podkreślają, że przeniesienie oddziału do Tczewa, sprawia, że celnicy znaleźli się bliżej dużych firm. W Starogardzie obsługa koncentrowała się wokół importu wewnątrzwspólnotowego pojazdów:

- To dobre miejsce, na obrzeżach miasta, w strefie przemysłowej. Naszą ideą było wyprowadzenie oddziału poza miasto, by być bliżej strefy przedsiębiorczości.- mówi o nowej siedzibie Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Izbie Celnej w Gdyni podlegają trzy Urzędy Celne - w Gdańsku, Gdyni i Słupsku. W całym województwie pomorskim funkcjonuje szesnaście oddziałów celnych - większość w Trójmieście.

Oddział Celny w Tczewie

Adres: 83-110 Tczew,
ul. Czatkowska 6

Tel. (58) 530-07-80, (58) 532-69-86
Fax (58) 562-51-11
Czynne od 7.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • -2

  hejaho

  07.01.2010, 08:18

  A tak się niektórzy zachwycają Starogradem...

  ...a tu proszę. Celnicy od nich uciekają, handel zagraniczny nie bardzo. Gdyby nie Kocborowo, tabletkownia i gorzelnia, to by tam leżeli i kwiczeli

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  hehehe

  07.01.2010, 09:27

  :)

  dokładnie ,tamto tylko ... i złodziej w tym starogardzie całym

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Patriot_gość

  07.01.2010, 10:22

  ale mają za to piękny dworzec

  :D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • kociewie_gość

  07.01.2010, 12:22

  kociewie

  "ale mają za to piękny dworzec" - a czy w Tczewie jest piękny dworzec? Ludzie nie jestem ze Starogardu, ale jak tak obserwuje Wasze wpisy to mi się słabo robi. Ktoś zaraz może napisać że Tczew nie ma Kina, Empiku i wielu innych rzeczy. Ahhh

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx5.xx4 
 • Patriot_gość

  07.01.2010, 12:46

  Tczew ma jeden z lepszych nietylko w pomorskim..

  Oczywiście o dworzec się rozchodzi..

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • sedes_gość

  07.01.2010, 13:07

  Tczew jest OK się rozwija ! To chyba dobrze . A te aquaparki czy kina to napewno w końcu powstaną...

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx5 
 • no name_gość

  07.01.2010, 20:06

  eee

  ejże (do kociewie), Patriot moim zdaniem napisał to w przenośni.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx5 
 • ja mieszkanka_gość

  08.01.2010, 07:33

  Osiedle staszica to nie "poza miasto", może ten pan nie wie, ale to strefa miejska (przynajmiej jeśli chodzi o wysokość podatków płaconych do kasy miejskiej) Poza tym nikt mieszkańców osiedla nawet nie poinformował , że taki punkt powstanie w tym miejscu, bo tak było łatwiej. Tylko, że jadące duże tiry narażają na niebezpieczeństwo dzieci udające się do szkół (przystanek linii 6 i 4 znajduje sie przy tym urzędzie) Na domiar złego budynki,znajdujace się na ul Partyzantów, która sąsiaduje z ul. Cztkowską moga nie wytrzymać, ponieważ jest to budownictwo jeszcze przedwojenne. Nikt nie zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców, ani o ich dobytek. Można jedynie poczekać na serię wypadków przy ul. Czatkowskiej i pękające domy.

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx9.xx2 
 • +4

  hehehe

  08.01.2010, 08:41

  :)

  mieszkanko , ciesz się ,że jeszcze was nie zalało :))) 2012 już blisko ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • LOL_gość

  09.01.2010, 17:14

  Uwarzaj

  jak zaleje os. staszica to masto tez bedzie zalane a tu o 2012 pisza moze sie rozchodzi o mistrzostwa europy. Czubek

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx0.xx9 
 • sds_gość

  10.01.2010, 10:30

  spoko. Nie zaleje... Nawet w tym roku zniknie wał odgradzający osiedle od ul. Czatkowskiej. Po za tym Wał wiślany został uszczelniony ścianką poliurobetonową na głębokości 16 metrów w głąb korony wału od mostów tczewskich aż do Steblewa. Można budować piwnice na os.Staszica.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx5 
 • gosc_gość

  03.02.2010, 11:06

  a poza tym zawsze zalewa najpierw Sambora i te okolice oraz czyzykowo wiec os. Staszica moze byc spokojne mimo ze tak jak niektorzy uwazaja wcale nie powinno tam go byc;p to tak a propo;]

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx3.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.