Maluchy świętowały

Bajkowa wystawa w CWRDW (fot. mat. starostwa)
Tczew - Maluchy świętowały
Jak co roku, 1 czerwca, dla dzieci w Tczewie przygotowano specjalne atrakcje. I choć obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęły się już w sobotę (29 maja) festynem zorganizowanym przez jeden z tczewskich dużych sklepów, to właśnie na wtorek przygotowano większość niespodzianek.

Już na godzinę 9.00 do Centrum Wystawienniczo- Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie wszystkie tczewskie przedszkola i szkoły podstawowe zostały zaproszone na wyjątkową wystawę "Bajkowy Świat". Ekspozycja została zorganizowana już po raz trzeci przez dyr. CWRDW - Alicję Gajewską, komisarza wystawy- Józefa Ziółkowskiego oraz pozostałych pracowników centrum. Wśród wielu atrakcji takich jak czytanie bajek, dzieci mogły również liczyć na specjalnie przygotowane na ten dzień zabawy i przedstawienia. Dodatkową atrakcją była możliwość zabawy pacynkami - wypożyczonymi z Teatru Miniatura w Gdańsku oraz zakupionymi z Teatru ze Słupska. Wystawa miała na celu zapoznanie dzieci z animacją lalek, również poprzez prezentację spektaklu w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska na temat pacynek. Bajkowe rysunki, którymi udekorowano salę dla dzieci przygotował Dariusz Wałaszewski. W trakcie zabawy odbywały się konkursy ze znajomości bajek.

Młodzież szkolna miała natomiast możliwość aktywnie spędzić czas na festynie sportowo-rekreacyjnym, zorganizowanym przez Szkolny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tczewie, który odbył się pod hasłem "O uśmiech dziecka". Każdy uczestnik tego festynu otrzymał kartę, na którą zdobywał punkty poprzez udział w kolejnych przygotowanych konkursach. Były to między innymi zabawy takie jak: przeciąganie liny, rzuty do kosza, skoczki na piłce, rzut ringo, trampolina, aerobic, tunel , czy warcaby. Jedną z atrakcji, która wzbudziła najwięcej emocji, był mecz piłki nożnej - uczniowie kontra nauczyciele. Do udziału w nim zaproszony został m. in. starosta tczewski - Witold Sosnowski. Mimo początkowego zwycięstwa uczniów, ostateczne zwycięstwo odnieśli nauczyciele, wygrywając w dogrywce rzutami karnymi.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  heee_gość

  08.06.2010, 09:32

  Dobre

  tytuł -"Maluchy świętowały" i Sosnoffski na zdjęciu

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx8 
 • +1

  his-girl

  08.06.2010, 12:51

  bo Sosnoffski wiecznym maluchem jest :)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  kaśka_gość

  08.06.2010, 12:45

  nie tak fajnie

  Byłam na wystawie z moim dzieckiem. Musze powiedzieć, że wcale nie było tak fajnie jak piszą na stronie. Może dla większych grup dzieci były przewidziane jakieś atrakcje, ale dla pojedynczych zwiedzających - cukierek. Moje dziecko popatrzyło na kilka kukiełek, sama poopowiadałam jej z jakich bajek pochodzą i to wszystko! Na przyszłość... Może warto ustalić jakieś konkretne godziny zwiedzania i na ten czas coś przygotować dla dzieci... Mi powiedziano przez telefon, że mogę przyjść po 15.00, bo wcześniej są rezerwacje dla zorganizowanych grup... No szkoda! Dziecko zawiedzione i trochę wystraszone wystawą!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia