Kolejna odsłona konfliktu między dawnymi kolegami z Platformy Obywatelskiej

Rajmund Dominikowski (z lewej) i Bartosz Paprot (fot. tcz.pl)
Tczew - Kolejna odsłona konfliktu między dawnymi kolegami z Platformy Obywatelskiej
Kolejna odsłona konfliktu między dawnymi kolegami z Platformy Obywatelskiej - radnym Bartoszem Paprotem i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rajmundem Dominikowskim. Obaj panowie starli się na kwietniowej sesji Rady Miasta.

Pod koniec kwietnia Sąd Koleżeński rozpatrywał sprawę konfliktu między dwoma członkami PO. O sprawie informowaliśmy w listopadzie ub. roku tutaj - Awantura w mieszkaniu wiceprzewodniczącego Rady Miasta? Naruszenie miru domowego? Obaj panowie spotkali się najpierw na spotkaniu partyjnym - tam miało dojść do wymiany zdań - z relacji Bartosza Paprota wynika, że Rajmund Dominikowski miał pomówić go do jednej z koleżanek. Wieczorem Bartosz Paprot - w towarzystwie kilku osób - m. in. swojej matki - pojawili się na klatce - przed drzwiami Dominikowskiego. Wiceprzewodniczący RM nie wpuścił Paprota do mieszkania - policja po zgłoszeniu Rajmunda Dominikowskiego wyjaśniała m. in. czy doszło do szarpaniny i naruszenia miru domowego. Temat wyjaśniała Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa. Ostatecznie postępowanie zostało z końcem marca umorzone. Z kolei Sąd koleżeński uznał Rajmunda Dominikowskiego winnym i zdecydował o zawieszeniu go w prawach członka partii na okres dwóch lat. Natomiast Bartosz Paprot został uznany winnym części zarzutów i nałożono na niego napomnienie.

- Uknuta intryga miała na celu zniszczyć moją osobę i uniemożliwić mi legalne wygranie wyborów powiatowych w Platformie - mówił na sesji Bartosz Paprot. - Ponieważ zostałem publicznie opluty i poniżony, to mam prawo do publicznego wyjaśnienia tej sprawy i oczyszczenia się z fałszywych zarzutów, których celem było zszarganie mojego dobrego imienia w oczach mieszkańców, których reprezentuję. Przypomnę, że w wyniku zaplanowanej akcji zostałem zwabiony w okolicę mieszkania pana Rajmunda Dominikowskiego, w dniu wyborów w kole miejskim PO w Tczewie. W okolicy mieszkania pojawiłem się na jego wyraźne zaproszenie, wyrażone w obecności innych osób, po podłym pomówieniu mnie przez tego pana wobec innych znajomych.


Głos zabrał również wiceprzewodniczący Rady Miasta, Rajmund Dominikowski:

- Jest faktem niezaprzeczalnym, że pan Bartosz Paprot przyszedł niezaproszony do mojego domu i zrobił mi karczemną awanturę. Poczułem się zagrożony i postąpiłem tak, jak powinna postąpić każda osoba, czyli zgłosiłem to na policję. Nie zawiadamiałem żadnych mediów - powiadomiłem tylko o tym zdarzeniu przewodniczącego regionu Sławomira Neumanna. Prokuratura umorzyła sprawę, bo były tylko moje słowa, przeciw słowom pana Paprota. Nie będę się od tej decyzji odwoływał, bo spokój w mojej rodzinie jest dla mnie najważniejszy. Paprot nie zdaje sobie sprawy, jaką krzywdę mi wyrządził.Wiceprzewodniczący dodał, że decyzja Sądu Koleżeńskiego jest dla niego niezrozumiała - czeka na uzasadnienie, by odwołać się od "rażąco niesprawiedliwej decyzji".


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +34

  yhy_gość_gość

  15.05.2018, 09:58

  Mam nadzieję, że to ostania kadencja obu Panów w tczewskiej RM.

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx2.xx5 
 • +1

  kolo_gość

  16.05.2018, 08:08

  BOLLIN

  tym podejrzanym o załozenie strony internetowej to jest pan michaś Bollin - radny mikołaja. ja to mam nadzieje ze to ostatnioa kadencja tego dziadka co na kolegów donosi na policje i Michasia Bollina sługusa CARA. Paprot zmasakrował system. Zwyciestwo bezapelacyjne. Dominikowski 2 lata zawieszenia hahahahahahhahah

  Cytuj
  IP: 74.142.xx4.xx6 
 • +26

  aaaa_gość

  15.05.2018, 10:14

  Wyrzucić do barachło z RM !

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +2

  mania_gość

  16.05.2018, 08:12

  BOLLIN won

  ja bym Dominikowskiego wyrzucił i Bollina!! czy to prawda ze tym dyrektorem instytucji miejskiej jest Tomasz Bronk dyrektor CUW ?? Tak slyszałem. Ponoc 4 świdków powiedzibało ze grozono z powodów politycznych BP. ALE JAZDA... bedzie sie działo jeszcze ze hoho

  Cytuj
  IP: 195.123.xx3.xx6 
 • +11

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  15.05.2018, 10:24

  "a'la long"

  W Tv tetka Burczyk opowiadał ciemnemu ludowi dlaczego koszty tczewskich inwestycji SĄ tak wysokie - Dlaczego ?!?!?! Ponieważ SĄ to inwestycje na rzecz budynków urzyteczności publicznej -leje z tych nieudaczników .Wniosek - musi być drogo bo to pieniądze podatników !!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • +4

  ŁUPASZKO_gość_gość

  15.05.2018, 10:44

  "a'la long"

  Użyteczności :)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx8 
  +7

  sebastian_gość

  15.05.2018, 10:50

  W Pelplinie wszystkie przetargi na remonty ulic mieszczą się w kosztorysach z 2016 roku! Ciekawe. Wszystko wygrywa firma PBD ze Starogardu Gdańskiego, tamtejszy burmistrz potrafi dogadać się z wykonawcami a nasz...

  Cytuj
  IP: 185.241.xx9.xx9 
 • +16

  sebastian_gość

  15.05.2018, 10:47

  Rajmund (PZPR) kończ waść... Czas na emeryturę , daj szansę młodym!

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx9.xx9 
 • +1

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  16.05.2018, 05:51

  Tak jak w rządzie !?

  Tak jak w rządzie tak i w RM współrządzi PZPR ! Rząd ma Piotrowicza, a RM ma Dominikowskiego !

  Cytuj
  IP: 188.146.xx2.xx8 
 • +7

  wold_gość

  15.05.2018, 17:31

  Ludzie pamiętajcie przy wyborach nie chcemy komuny&przerośniętego dzieciaka

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx3 
 • +4

  gg11_gość

  15.05.2018, 19:30

  W następnych wyborach drodzy tczewianie wybierzmy zupełnie nowych radnych. Obecni radni nie spełnili oczekiwań Tczewian. "Dialog" tych Panów, do tego wzywanie na pojedynek przez innego radnego jest żenujący!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx2 
 • +5

  Tczewianin_X_gość_gość

  15.05.2018, 22:13

  Co to obchodzi normalnych ludzi?

  Jaki jest sens umieszczania na tym portalu takich wiadomości..? Dwóch zachłannych kretynów ze złodziejskiej partii toczy ze sobą boje o stołki..? Zarówno ten stary komuch jak i ten łysy małolat powinni iść popracować trochę do Flexa, a nie ch**em gruchy obijać!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx3 
 • +3

  EkO_gość

  16.05.2018, 07:07

  Ich won, rumcajsa won, tylko...kto inny?

  Jestem zdecydowany na pokazanie czerwonej kartki prezydentowi i pewnym środowiskom z mojego okręgu wyborczego. Pytanie tylko czy jest szansa by np. odciąć od fotela Pobłockiego? Jaka jest alternatywa? Kandydat PiS-u, który potem "przekaże" poparcie Rumcajsowi? Bez sensu. Młody Kulas? Nigdy w życiu! Urban? Jego szanse są mizerne... Nie wiem co musiałoby się stać by odsunąć tych ******** od koryta ?

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.