Tczew w gronie najlepszych gmin według rankingu RP

Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów dziennika (fot. tcz.pl)

odbyło się
14
09.2009
Poniedziałek
Tczew - Tczew w gronie najlepszych gmin według rankingu RP
Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów Rankingu Samorządów 2009 organizowanego przez dziennik "Rzeczpospolita". Była to już jedenasta edycja konkursu. Gród Sambora został wyróżniony w kategorii najlepsza gmina miejska.

Oceny polskich samorządów dokonała specjalna kapituła, której przewodniczył prof. Jerzy Buzek, były premier i eurodeputowany, a dziś przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Spośród blisko 2,5 tysiąca jednostek samorządu terytorialnego - wybrano po sto najlepszych w dwu kategoriach: kategorii gmin wiejskich oraz kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, a także stanowiące odrębną kategorię 64 miasta na prawach powiatu.


Podstawą oceny gmin była obszerna ankieta wypełniana przez poszczególne samorządy. Pytano m.in. o wsparcie dla organizacji pozarządowych, nakłady na gospodarkę mieszkaniową, poziom bezrobocia, liczbę podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w gminie, wydatki na promocję, wsparcie dla przedsiębiorców. Były też pytania dotyczące dostępności internetu na terenie gminy, a nawet wyników testów szóstoklasistów i testów gimnazjalnych. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Ranking zorganizowano już po raz 11. W tym roku najwięcej wyróżnionych pochodzi z Małopolski, Dolnego Śląska i Pomorza. Najgorzej wypadają gminy i miasta ze ściany wschodniej Polski.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia