Złe warunki na drodze - wypadki na Kociewiu

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Złe warunki na drodze - wypadki na Kociewiu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14. do 20. grudnia zanotowano łącznie 25 zdarzeń, z czego 12 stanowią pożary, zaś 13 miejscowe zagrożenia.

15. grudnia, Gręblin, droga nr 1 - Wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, straty oszacowano na 10 tys zł. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Gręblin oraz zastęp SLOp JRG.

W tym samym dniu doszło do podobnego zdarzenia w miejscowości Bielawki, również z udziałem dwóch samochodów osobowych, przyczyną także było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, straty oszacowano na 19 tys. zł. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin.

19. grudnia, Tczew, ul. Jagiellońska - Pożar w piwnicy budynku jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano bardzo duże zadymienie wydobywające się z pomieszczeń piwnicznych. Od współwłaściciela obiektu przebywającego na zewnątrz budynku otrzymano informację, iż pożarem objęta jest kotłownia, w której znajduje się duża ilość zgromadzonego materiału palnego. Poinformował on również o tym, że próbował sam ugasić pożar. W jednym z pokoi na drugiej kondygnacji budynku przebywało 5 osób, w tym trzy osoby niepełnoletnie. Straty wyceniono na 25 tys. zł. W akcji brało udział 5 zastępów z JRG Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej