Młodzi i utalentowani nagrodzeni przez prezydenta

Nagrody wyróżnionym wręczał prezydent Zenon Odya (fot. mat. UM)
Tczew - Młodzi i utalentowani nagrodzeni przez prezydenta
Prezydent wyróżnił młodych i utalentowanych mieszkańców grodu Sambora. Młodzi tczewianie otrzymali nagrody, przyznane na podstawie "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży". Każdy z laureatów otrzymał od 1 do 2 tys. zł.

Nagrody w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży" powędrowały do czternastu mieszkańców naszego miasta. Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży powstał z myślą o młodych mieszkańcach Tczewa, których wiedza i osiągnięcia wykraczają poza wymagania programowe szkół lub uczelni. Jest skierowany do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów zameldowanych na pobyt stały na terenie Tczewa.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

- Szczególnie cieszymy się, że napłynęło do nas bardzo dużo wniosków z gimnazjów. Nasi uczniowie awansują do konkursów na szczeblu ogólnopolskim. Komisja kłopotu nie miała, bo wnioski były napisane ładnie i w dniu wręczenia liczna grupa młodych otrzymała list gratulacyjny od prezydenta łącznie z nagrodą. - wyjaśnia nam zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa - Program dalej będzie funkcjonował. Pieniądze na ten cel już zostały zabezpieczone w budżecie.

Regulamin przyznawania nagrody określa uchwała Rady Miejskiej w Tczewie nr VI/33/2007 z 29 marca 2007 r. oraz zmieniająca ja Uchwała Nr XLVII/408/2010 z 24 czerwca 2010 r. Uchwały dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.tczew.pl . Informacji zasięgnąć można także w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu UM.

Kto został nagrodzony?

Katarzyna Milewska - tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w roku szkolnym 2009/2010 (etap ogólnopolski).

Daniel Ozon - tegoroczny absolwent I LO w Tczewie (ur. 1991 r.). Finalista szczebla centralnego XXXVI Olimpiady Historycznej, dotarł do II stopnia XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, brał udział w zawodach okręgowych VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i w finale zajął VIII miejsce oraz w zawodach okręgowych 51. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie w finale zajął również VIII miejsce. Finalista zawodów okręgowych XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Arkadiusz Szarmach - tegoroczny absolwent III LO w Gdyni, obecnie student I roku Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (ur. 1991 r.). Finalista LVI Olimpiady Chemicznej, laureat 46. Konkursu Chemicznego im. prof. Swiniarskiego.

Agata Posorska - tegoroczna absolwentka Gimnazjum Katolickiego w Tczewie, obecnie uczennica Liceum Katolickiego (ur. 1994 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Paweł Zawadzki - uczeń I LO w Tczewie (ur. 1992 r.)
Brał udział w finale Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, finalista szczebla centralnego XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. VI miejsce w Konkursie „Polska w Unii" organizowanym przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

Tomasz Krupa - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1996 r.)
Finalista Wojewódzko - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Kard. Augusta Hlonda, I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Wielkie Dyktando", wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

Bartosz Mrozowski - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Joanna Czechura - uczennica Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, brała udział w Konkursie Języka Niemieckiego i Konkursie Matematycznym "Kangur", w którym zdobyła wyróżnienie, laureatka I miejsca w Konkursie Młodego Flecisty w Gdyni oraz I miejsca w Pomorskim Przesłuchaniu Instrumentów Dętych w Elblągu.

Filip Czaplicki - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.). Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, uczestnik konkursu HOT SPOT 2010 organizowanego przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Paweł Bieliński - uczeń Gimnazjum nr 1 w Tczewie (ur. 1995 r.)
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Wojewódzkiego Konkursu Fizyki z Astronomią. Reprezentował szkołę w II Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Anglojęzycznej

Michał Korpak - tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 3 w Tczewie (ur. 1994 r.). Finalista Wojewódzkiego konkursu Fizycznego, laureat V Megaolimpiady Wiedzy z Fizyki.

Kamila Kubista - tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 3 w Tczewie (ur. 1994 r.). Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, wyróżnienie w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego, udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, II miejsce w II Kociewskim Konkursie Literackim im. Romana Landowskiego w 2009 r. oraz II miejsce w Konkursie Wiedzy o Tczewie. Reprezentowała szkołę w Megaolimpiadzie Wiedzy o Gdańsku z języka polskiego i angielskiego. Otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Gimnazjum nr 3 w roku szkolnym 2009/2010 i medal "Primus inter pares".

Marta Irzyk - tegoroczna absolwentka I LO w Tczewie, obecnie studentka filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ur. 1991 r.). Finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Marta Pieczewska - uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku (ur. 1992 r.). III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Gitara w muzyce kameralnej", wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach, Grand Prix w Regionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Gitary Szkół Muzycznych II stopnia.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • foto_gość

  10.12.2010, 14:14

  temat zdjęcia

  Zdjęcie powinno być zatytułowane: "EKSTAZA" Kto jest ta dziewczyna... i kto przeżywa ekstazę? GRATULACJE dla wyróżnionych!

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • muzycznaa_gość

  10.12.2010, 15:52

  Martuusia! Ah, ten Twój uśmiech ;) Gratulację, należy się :D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.