Przez 6 godzin walczyli z pożarem

W Małżewku wybuchł groźby pożar
Tczew - Przez 6 godzin walczyli z pożarem
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. września zanotowano łącznie 22 zdarzenia, z czego 5 stanowią pożary, a 17 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

12.09.2011 - Polskie Gronowo - pożar budynku mieszkalno-gospodarczego
Po godzinie trzeciej w nocy przyjęto zgłoszenie o pożarze. Na miejscu zdarzenia zastano palącą się konstrukcję dachową budynku. Po odłączeniu napięcia przez pogotowie energetyczne podano 3 prądy gaśnicze. W czasie gaszenia pożaru prowadzono prace rozbiórkowe dachówek z palącej się więźby dachowej. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W akcji, która trwała niemal 6 godzin, udział brały 3 zastępy straży pożarnej z OSP Gniew, po jednym zastępie z OSP Opalenie, Kolonia Ostrowicka, Wielkie Walichnowy oraz 3 zastępy z JRG Tczew - łącznie 42 ratowników.

15.09.2011 - Czarlin, DK nr 91 - wypadek samochodu ciężarowego

Na miejscu zdarzenia zastano leżący w przydrożnym rowie ciągnik siodłowy marki SCANIA wraz z naczepą, która częściowo pochylona była nad jezdnią. Rannym kierowcą pojazdu zajmował się zespół ratownictwa medycznego. Pod uszkodzony zbiornik z paliwem podłożono wannę i wypompowywano olej napędowy. W działaniach brały udział dwa zastępy z Komendy Miejskiej w Gdańsku (dźwig i sam. ciężki ratownictwa drogowego) oraz 5 zastępów z JRG Tczew.

15.09.2011 - Tczew, ul. Malinowska - sprawdzenie gazu w halach produkcyjnych

Przyjęto zgłoszenie o możliwości wystąpienia gazu w pomieszczeniach produkcyjnych. Ze względu na wyczuwalną w powietrzu woń substancji ropopochodnych w zamkniętych obiektach, ewakuowano personel zakładu (574 osoby). Zapach, który występował na halach, został wdmuchany z zewnątrz przez instalację wentylacyjną. Jego źródłem były najprawdopodobniej pobliskie zakłady gospodarowania olejami przepracowanymi. O wystąpieniu zdarzenia oficer operacyjny PSP poinformował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Tczewie. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG, policja oraz pogotowie gazowe.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia