Jarmark Cysterski znowu przyciągnął tłumy

To był już 11. jarmark w Pelplinie (fot. tcz.pl)
Tczew - Jarmark Cysterski znowu przyciągnął tłumy

zobacz galerię zdjęć: 6
Już tradycyjnie w trzeci weekend września Pelplin znów przeniósł się w czasy cysterskie - w ostatni weekend (17-18. września) odbył się tam jedenasty Jarmark Cysterski. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Tłumy mieszkańców Pomorza odwiedziły w ostatni weekend Pelplin. Miłośników staroci, biżuterii oraz jadła i napitku przyciągnął Jarmark Cysterski. Przedsięwzięcie organizowane na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. Stąd, na ulicach Pelplina nie zabrakło w ostatni weekend mężczyzn w mnisich strojach i panien w średniowiecznych sukniach. Oprócz staroci, na przyklasztornym targu olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się miody - także te pitne, świeże przyprawy oraz wędliny i sery z Litwy.

Przez dwa weekendowe dni nie zabrakło także atrakcji na ustawionej w sąsiedztwie katedry scenie - zobaczyć można było m. in. inscenizacje z dziejów dawnego miasta obrazujące ówczesne życie dworskie, mieszczańskie i plebejskie. Uczestnicy jarmarku mogli też posłuchać koncertów muzyki dawnej, a także przyjrzeć się rycerskim potyczkom. Kolejne takie atrakcje w stolicy diecezji dopiero za rok.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  tcz_gość

  20.09.2011, 08:13

  imprezy

  A w Tczewie niczego nie ma, nic się nie dzieje. Byłem na jarmarku i okazło się że fajny festy.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx6.xx0 
 • +8

  no właśnie_gość

  20.09.2011, 08:37

  warto pomyśleć o czymś takim i u nas - uliczki na Starym Mieście coraz ładniejsze, dlatego warto wprowadzić w nie życie. wiem, że w czerwcu były jakieś przymiarki, ale miasto nie ma pomysłu na oprawę jarmarku - zamiast współczesnego zespołu ściągnijcie bractwo w gniewa, jakiś koncerty muzyki dawnej, potyczki turniejowe, gry plebejskie i będzie fajnie

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -1

  BUCA_gość

  20.09.2011, 18:52

  ŻENADA

  KTO TO NA OSTATNIM ZDJĘCIU??????( SIWY GRAJEK)

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia