Mirosław Hermaszewski - kosmonauta zawita do Tczewa

Mirosław Hermaszewski (fot. wikipedia)
Tczew - Mirosław Hermaszewski - kosmonauta zawita do Tczewa
"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu biesiad literackich "Czytaj, aby zrozumieć świat… kobiet, Czytaj, aby zrozumieć świat… mężczyzn". Tym razem będziemy mieli wyjątkową okazję poznać Mirosława Hermaszewskiego.

Gościem spotkania będzie MIROSŁAW HERMASZEWSKI - pilot wojskowy i kosmonauta. Generał brygady Wojska Polskiego. Jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Wielokrotnie honorowany i odznaczany. Kawaler Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Uśmiechu. Członek Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Kosmonautów i Astronautów Świata (ASE) oraz Kapituły Medalu Akademii Polskiego Sukcesu i Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Swoją pasję latania i przeżycia lotu w kosmos przelał na karty autobiograficznej książki "Ciężar nieważkości. Opowieść pilota kosmonauty".

- W swojej powieści autor opisuje nie tylko tygodniowy pobyt na orbicie okołoziemskiej, ale przede wszystkim pokazuje jak walczyć o swoje marzenia. Dlatego zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą posłuchać fascynującej historii - informuje Alicja Gajewska, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie.

Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki. Zapraszamy 15 maja 2011r. (niedziela) godz. 15.00. Wstęp wolny!
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  anja_gość

  13.05.2011, 09:57

  czy ktos wie ??

  zastanawiam się czy mozna na spotkanie mozna zabrac dziesięciolatków ?? czy program będzie poprowadzony w taki sposób, że zainteresuje dzieci ???

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx1 
 • +4

  Jożin z Bażin_gość

  13.05.2011, 12:41

  Też byłem w kosmosie!

  Trzeba tylko wiedzieć, co brać...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
 • +2

  CWRDW_gość

  13.05.2011, 15:00

  Witam serdecznie, w odpowiedzi na pytanie Pani Ani, pragnę zapewnić, że na spotkanie z Panem Hermaszewskim jak najbardziej można przyprowadzać dzieci. Gość Fabryki Sztuk na pewno zainteresuje swoimi opowieściami młodych tczewian i odpowie na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy, parownicy CWRDW.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
 • +4

  tczewiakkk_gość

  13.05.2011, 15:12

  z kart historii

  Nie wiem czy wszyscy wiedzą że Mirosław Hermaszewski pochodzi z Wołynia i jako jeden z nielicznych cudem uniknął śmierci z rąk banderowców i UPA. Jako niemowle został wyniesiony z płonącej miejscowości przez rannego członka rodziny, któremu nie udało sie jednak przeżyć. Przeżył noc sam w beciku położony w przydrożnej zaspie przy siarczystym mrozie 1942 roku. Został odnaleziony następnego dnia przez Polaków przybyłych na miejsce kaźni i mordu.

  Odpowiedz
  IP: 78.149.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.