Niewielka łazienka - praktyczne porady

(fot. mat. prasowe)
Niewielka łazienka - praktyczne porady
Mały metraż łazienki oznacza spore wyznanie podczas jej aranżacji, zwłaszcza jeśli chce się wydzielić osobną strefę do prania i jeszcze móc swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Na szczęście wybór elementów wyposażenia łazienki jest na tyle duży, że przy dobrej organizacji przestrzeni można zdziałać cuda. Tylko jak to zrobić? 

Postaw na minimalizm 
Zacznij od zaprojektowania takiego wykończenia łazienki, które będzie jednocześnie efektowne i... dyskretne. Świetną bazą dla każdej aranżacji małej łazienki będą jasne kafle z połyskiem, najlepiej całkowicie gładkie lub z bardzo subtelnymi wzorami. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu spektakularnego efektu, nie ma problemu. Zamiast z kolorami, fakturami i wzorami, poeksperymentuj z kształtem ceramiki  - do wyboru masz między innymi płytki heksagonalne oraz imitujące cegły.  Do tego dobierz jasną farbę na suficie oraz delikatne oświetlenie punktowe lub listwy LED. Nie zapomnij o lustrze, które optycznie powiększy pomieszczenie. 

Wybierz prysznic zamiast wanny 
Wanna zajmuje sporo miejsca, nawet jeśli jest to model narożny lub kompaktowy, o długości 140-150 cm. W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa bez brodzika (typu walk-in) umieszczona we wnęce lub ograniczona tylko jedną szybą - takie rozwiązanie aranżacyjne nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także dodaje wnętrzu lekkości i przestronności. Jeśli chcesz zrekompensować sobie brak wanny i zadbać o swój relaks podczas kąpieli, możesz zainwestować w panel z hydromasażem lub deszczownicę. 


Pralka typu Slim czy ładowana od góry? 
Biorąc pod uwagę różnie preferencje odnośnie gabarytów pralki, producenci oferują w tej kwestii sporo możliwości. 
Właściciele mieszkań w blokach często decydują się na wybór wąskiej pralki ładowanej od góry. Ma ona zaledwie 40 cm szerokości  i nie trzeba zostawiać przed nią wolnego miejsca, natomiast nie można wówczas zagospodarować przestrzeni znajdującej się nad nią. 

Odwrotne proporcje mają pralki typu Slim. Szerokością nie różnią się one od standardowych modeli, natomiast mają od nich około 20 cm płytsze, co oznacza sporą oszczędność metrażu. Nad taką pralką można powiesić odkryte półki na zapasowe ręczniki i środki czystości lub ukryć wszystko w słupku łazienkowym sięgającym aż do sufitu. 

W kawalerkach jeszcze lepszym rozwiązaniem będą małe pralki ładowane od przodu , których pojemność jest niewielka, ale spokojnie wystarczy dla jednej osoby. Takie urządzenie znajduje się wśród produktów marki Electrolux - pralka EWC1351 ma wymiary 495x515?cm, dzięki czemu zmieści się niemal w każdej łazience. 

Susz z głową! 
Mały metraż nie oznacza wcale braku możliwości posiadania suszarki automatycznej. Zwykle można sobie na nią pozwolić, jeśli na przykład urządzenie postawi się na pralce, używając do tego celu specjalny łącznik. Innym wyjściem z sytuacji jest zakup pralko-suszarki. Takie urządzenie w jednym cyklu wypierze i wysuszy ubrania, nadając im miękkość i redukując liczbę zagnieceń. Ponadto, nigdy więcej nie będzie zastanawiać się, gdzie powiesić mokrą odzież, żeby jak najmniej zagracała Twoje mieszkanie. 

Jeśli jednak umieszczenie suszarki w łazience nie wchodzi w grę, możesz zdecydować się na model kondensacyjny (który nie wymaga podłączenia do sieci wolno-kanalizacyjnej) i ukryć urządzenie, na przykład w przedpokoju lub zabudowie kuchennej. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej