Z podwórka na stadion - powalczy też powiat tczewski

Z podwórka na stadion (fot. mat. prasowe)
Tczew - Z podwórka na stadion - powalczy też powiat tczewski
Dzieci z woj. pomorskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie. Nie zabraknie także drużyn z powiatu tczewskiego.

Między 10 a 12 kwietnia rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie pomorskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Drużyny z powiatu tczewskiego biorące udział w Finałach Wojewódzkich:

ZPNS - U10 (chłopcy) - Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach

ZPNS - U12 (chłopcy) - SZKOŁA PODSTAWOWA

ZPNS - U12 (dziewczęta) - Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach

ZPNS - U8 (chłopcy) - Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Subkowach


Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie pomorskim zostaną rozegrane między 10 a 12 kwietnia na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu (dawny stadion Lechii) przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku.

Podczas trzech dni rozgrywek zobaczymy w akcji 812 zawodników z 20 okręgów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Gdańsk oraz okręgi bytowski i malborski. Łącznie na finałach w Gdańsku pojawią się aż 93 drużyny, z czego najwięcej - 35 zespołów - zagra w najstarszej kategorii wiekowej.

- Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi - kibicuje uczestnikom Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

- Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki Turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia Turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej Reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska - Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Anonim_gość

  08.04.2017, 00:07

  Co za partactwo

  Kto pisał ten artykuł? Kompletne brednie, kłamliwe informacje, w kategorii U 10 chł nasz powiat reprezentuje SP 2 Pelplin a nie jakieś Walichnowy. Totalna amatorszczyna.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx1 
 • Miki_gość

  10.04.2017, 09:17

  Link do strony osiągnięć sportowych uczniów SP w Małych Walichnowach: tnij.tcz.pl/?u=dc797f To nie są "jakieś Walichnowy"!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.