Gala Wolontariatu 2011. Wyróżniono najlepszych

Starosta Józef Puczyński wręcza podziękowania dla Banku Spółdzielczego (fot. tcz.pl)
Tczew - Gala Wolontariatu 2011. Wyróżniono najlepszych
W ubiegły piątek (9. grudnia) w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbyła się Gala Wolontariatu 2011. Tego wieczoru doceniono poświęcenie i chęć działania na płaszczyźnie lokalnej społeczności. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. Kogo wyróżniono?

Piątkowy wieczór był czasem dla wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w powiecie:

- Powiatowa Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego. - tłumaczą przedstawiciele Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie.


W tym roku wyłoniono następujące kategorie - Wolontariusz Roku, Grupa Wolontariuszy, Inicjatywa społeczna Roku, Organizacja przyjazna wolontariuszom, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Animator roku. 5. grudnia Kapituła Konkursowa w składzie: Magdalena Olszewska (Starostwo Powiatowe w Tczewie), Artur Rajkowski (Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie), Kamila Jabłońska (Urząd Miejski w Tczewie, Grupa FireBalls - Inicjatywa społeczna roku 2010), Krzysztof Urban (Stowarzyszenie Centrum Aktywnych-Gniew - Organizacja przyjazna wolontariuszom 2010), Anna Stöhr (Alternatywne Centrum Kultury ZEBRA - Grupa wolontariuszy roku 2010) oraz Sławomir Chodorowicz (Wolontariusz roku 2010) wyłoniła laureatów.Łącznie wpłynęło 47 kandydatur. Kogo nagrodzono?

Inicjatywa społeczna roku - Projekt GLOBALNY ZAWRÓT GŁOWY


Wyróżnienia otrzymali:

Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta
Projekt "Stuk-puk. Otwórz drzwi, pomogę Ci"
Finał Mistrzostw MTB Kociewia 2011
Organizacja Mikołajek dla wychowanków Domu Dziecka w Tczewie
Powołanie Stowarzyszenia "Pomoc Za Jeden Uśmiech"

Firma przyjazna społeczności lokalnej - EATON Truck Components Sp. zo.o.

Wyróżnienia otrzymali:

Centrum Handlowe Carrefour w Tczewie
Bank Spółdzielczy w Tczewie
Flextronics International Poland Sp. z.o.o

Organizacja przyjazna wolontariuszom - Forum Inicjatyw Społecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie
Wyróżnienia otrzymali:

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew
Tczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Stowarzyszenie "Pomoc Za Jeden Uśmiech"
Fundacja Pokolenia

Animator roku - Krystyna Gierszewska

Wyróżnienia otrzymali:

Grzegorz Połomski
Łukasz Brządkowski
Jan Ejankowski
Krystyna Gierszewska
Magdalena Kohlandt
Gabriela Brządkowska


Grupa wolontariuszy roku - Grupa projektu WŁĄCZNIK
Wyróżnienia otrzymali:

Szkolny Klub Wolontariusza przy Gimnazjum Gniewie
Lokalna Komórka Amnesty International w Tczewie
Szkolny Klub Wolontariusza "Mały przyjaciel"
Wolontariusze XII Międzynarodowego Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie
Gniewska Orkiestra Dęta
LGFT - Kibice Lechii Gdańsk z Tczewa
Pogotowie Wolontarystyczne Forum Inicjatyw Społecznych w Tczewie

Wolontariusz roku - Dominik Kazanecki

Wyróżnienie Specjalne Wolontariuszka roku - Natalia Suchecka

Wyróżnienie Specjalne Wolontariuszka roku - Teresa Wielińska

Wyróżnienie Specjalne Wolontariusz roku - Paweł Kozicki

Wyróżnienia otrzymali:

Maksymilian Flemming
Adrian Manterys
Marek Bury
Sebastian Rosa
Dominik Kozanecki
Karol Lieske
Marian Noworolski
Daria Sarkowicz
Daria Rabik
Małgorzata Szyszkowska
Katarzyna Babska
Urszula Tworzowska
Bożena Dulanowska
Klaudia Bakuła

Wszystkim nominowanym i laureatom serdecznie gratulujemy!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  zieleangielskiesaskie_gość

  14.12.2011, 07:40

  SPECJALNE UZNANIE DLA STAROSTY TCZEWSKIEGO

  Za sprawowanie opieki nad zawodowym wolantariatem.

  Odpowiedz
  IP: 87.167.xx6.xx0 
 • -2

  wolontariusz_gość

  14.12.2011, 09:13

  poprawka !

  Podziękowanie wręczyli wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie za współpracę w czasie Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 ! ! ! Kolejne sprostowanie: Bank Spółdzielczy w Tczewie sprawuje opiekę nad wolontariatem. Wspierając merytorycznie i finansowo Centrum Wolontariatu w Tczewie, promując wolontariat i aktywność społeczną oraz włączając się w realizację projektów edukacyjnych.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx8 
 • +3

  CENRUM Z PENSJAMI -SPROSTWANIE_gość

  14.12.2011, 09:47

  ZAWODOWE LOKALNE CENTRUM WOLANTARIATU W TCZEWIE

  i nie ma nic z ducha wolantariatu inaczej egzystuje jako "FIRMA" i pobierania pensje za swoje prace.W Tczewie jest ogrom wolantariuszy czystych i zapomiano UPOKORZONO.Przeczytajcie co to jest ROK WOLANTARIATU.Uzurpcja w tczewskim wolantariacie mimo tego zdrowia i powodzenia w puczu i pieczy o wolantariacie zawodoawym i ich dochodach-dyskusja zbyteczna-prawda boli i wytwarza zbyteczne nieporozumienia .

  Odpowiedz
  IP: 87.167.xx6.xx0 
 • -1

  wolontariusz_gość

  14.12.2011, 11:19

  sprostowanie

  Pensję otrzymuje jedna osoba - Koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie, który pracuje 8 godzin dziennie; szkoli wolontariuszy i organizacje/instytucje korzystające z ich pomocy, koordynuje akcje, konsultuje wnioski, pisze projekty, zajmuje się organizacją Gal Wolontariatu, prowadzi warsztaty dla młodzieży, itd. Wsparcie finansowe Banku Spółdzielczego w Tczewie pozwala wysyłać wolontariuszy na dodatkowe szkolenia (np. zagraniczne), pokrywać koszty przejazdu na akcje poza Tczewem, itp. Zapraszam do Centrum Wolontariatu w Tczewie (pon - pt. godz. 8:00 - 16:00, ul. Kołłątaja 9 w Tczewie), gdzie można otrzymać wszelkie informacje, nt. funkcjonowania wolontariatu i Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx8 
 • -3

  x_gość

  14.12.2011, 13:01

  Ja bym zlozyl prywatny akt oskarzenia przeciwko temu komentujacemu, ktory wskazuje jakoby wiecej niz 1 osoba pobierala pensje.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • -1

  CENTRUM WOLANTARIATU TCZEW_gość

  14.12.2011, 13:09

  SROSTWOWANIE WYSTARCZY SPOJRZNIE NA STEONE WWW

  i mglista,mroczna strona z nisko czytalmi informacjami i ta agresja z obecnymi usprawiedliwianiami-prostowanie to legitymacja nepotyzmu (mamusia ,curunia i i ...)!!!! Kuszenie szkoleniem zagranicznym to lep na muchy dla naiwnych . Waja kondijos ........ GALA NEPTYZMU .CZUJ CZUJ i CZUWAJ .Wszystkiego najlepszego w sprostowaniach-prostowaniu krzywej drogi.

  Odpowiedz
  IP: 87.167.xx6.xx0 
 • +1

  XYZ_gość

  16.12.2011, 00:28

  niejasne reguły

  no cóż, i tak oto w jednym worku porównywano akcje z zupełnie różnych dziedzin. Ciekawe, jak zważyć, co lepsze: czy impreza ekologiczna czy historyczna? A może sportowa? Tu się ludzie napracowali i tu... Na zdrowy ludzki rozum nie można tego porównać, ale tczewska kapituła jest socjologicznie uzdolniona i porówna wszystko z wszystkim. Zatem ocenę podjęto i to nie w kategoriach różnych dziedzin (bo wtedy za dużo pracy no i drukarka zużyje za dużo tuszu do pamiątkowych dyplomików), tylko WSZYSTKICH RAZEM. Dlatego przyznane nagrody dobrze charakteryzują skład szanownego jury, a dokładniej - statystyczny przekrój ogólnej wypadkowej ich całkiem prywatnych zainteresowań i preferencji. To taka obiektywna wypadkowa subiektywnych "widzimisię". A druga sprawa, czy członkowie kapituły gazet i internetu nie czytają? Nie wiedzą co mówią ludzie i nie znają głosu opinii publicznej? Dlaczego wszystko do Gali Wolontariatu trzeba zgłosić? Czy członkowie kapituły mieszkają poza Tczewem? A czemu w Kapitule nie było dziennikarzy z różnych mediów?

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA