"Obycie umila życie". Warto być życzliwym

Dzień życzliwości w Gniewie (fot. tcz.pl)
Tczew - "Obycie umila życie". Warto być życzliwym
Obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie zainaugurowano kolejną edycję projektu "Obycie umila życie". W zeszłym roku w ramach programu postawiono na zasady dobrego wychowania, manier i obyczajów. Uczniowie uczestniczyli w szeregach lekcji wychowawczych dotyczących zasad savoir-vivre i prostackiego języka. Tegoroczny konkurs poświęcono życzliwości.

Jak opowiada pedagog szkolny Walentyna Czapska, a zarazem koordynator projektu w gniewskim gimnazjum już od wczesnych godzin rannych wchodzących do szkoły uczniów witały uściskami panie dyrektor, a samorząd szkolny przypinał każdemu plakietkę "Znajdź się wśród życzliwych".

Tego dnia gimnazjaliści mogli na przykład sfotografować się, w oczywiście bardzo życzliwej makiecie, poczęstować się cukierkiem, ale też i obdarować nim innych. Była okazja, by zasięgnąć rady Wróżki Życzliwki czy skorzystać z życzliwej poczty, polegającej na wysyłaniu kartek, na których można było przesłać życzenia i pozdrowienia dla zaprzyjaźnionych klas. Kartki z pozdrowieniami i życzeniami przesłano również do gniewskich zakładów pracy oraz absolwentów szkoły, prosząc o wsparcie programu stypendialnego "Solidarni", do którego szkoła przystąpiła w ubiegłym roku.

Program stypendialny Solidarni został stworzony po to, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami . Jego celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Dzięki finansowemu wsparciu większości radnych Rady Miejskiej w Gniewie oraz nauczycieli gimnazjum zostały ufundowane stypendia dla 6 uczniów z terenu gminy Gniew.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  bądz życzliwym-pozytywnie??_gość

  14.12.2011, 09:14

  bądź życzliwym pozytywnie czy życzliwym-ale "życzliwym".Pytam,ponieważ na codzień mam styczność z ludźmi ale takimi "życzliwymi",ze aż w pięty idzie.Nikogo nie obchodzi że idą święta,czas refleksji,zadumy...a co tam grunt,że wydarłam(em) mordę ,ze za długie kolejki,że cena się nie zgadza,że czegoś niema.Najważniejsze są siaty napakowane na maksa.Ba nawet nogi wtedy nie bolą...jakaś parodia tej życzliwości...bo inaczej tego nie umiem nazwać...

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia