tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 18:16
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Czy Tczew będzie jeszcze kiedyś taki jak dawniej?

Data: piątek, 04.02.2011, 14:46. Nadesłał(a): TCZEWIAK5. Komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Tczew - Tczew -
W latach trzydziestych ubiegłego wieku Tczew był pięknym, spokojnym i cieszącym się miłą "powierzchownością" miastem. Czyste uliczki, piękny park, wspaniały,okazały most-były dobrymi cechami naszego miasta-wręcz wizytówkami a teraz... Oczywiście świat idzie do przodu, mentalność ludzi też się zmienia ale czy nie warto by nawiązać do starych dobrych czasów? Kiedyś mieliśmy w Tczewie np piękny, okazały park będący centrum niedzielnego wypoczynku dla rodzin a teraz? Park jest co najwyżej centrum wypoczynku dla degustatorów tanich win, a na tych ławeczkach nawet minuty się nie chce usiedzieć widząc co niektóre osikane i zabrudzone nie wiadomo czym. O czystych uliczkach jak kiedyś możemy tylko pomarzyć więc pozostawię to bez specjalnego komentarza, bo co tu z resztą komentować-śmieci walające się po chodniku czy psie odchody raczej tematem do dyskusji pozytywnej nie są. No i na koniec most. Długo by mówić o "dumie" naszego miasta ale może lepiej nie, bo patrząc jak teraz marnieje nasunęły by się ostre słowa o co niektórych tczewskich "parlamentarzystach" (i mam nadzieje, że moderator tego nie wytnie). Powiem o moście tylko tak - czy wizytówka naszego miasta, most który przetrwał wojnę (który nawet w latach PRLu został odbudowany- druga odbudowa 1958 rok) powinien zostać w takim stanie jak teraz wygląda, czy młode pokolenie ma oglądać jak się rozpada?

Podsumowując może nasze władze wrócą trochę myślami w dawne lata Tczewa i nasze miasto odzyska dawny blask, bo na pewno by się to przydało patrząc na np. masarnię, mleczarnię czy ruinę dawnej przychodni i zdewastowane budynki?

Przy okazji polecam wszystkim album Tczew w starej fotografii, z którego zasięgnąłem zdjęć do artykułu.

Pozdrawiam!
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 3231 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
też mam taki album ;PPP ~ _gość
IP: 83.25.xxx.xx4
Data: 04.02.2011, 16:27
;O
user_ico_tcz45
+5
Już nie będzie ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.02.2011, 17:25
Gdyż za dużo jest potrzeb ,a za mało pieniędzy. I myślenie już nie to...brak wizji dla miasta. Chociaż następują zmiany , ale za wolno , za wolno.....kiedy często chodzę po starówce to smutek mnie ogarnia ,że ubożeje miasto....
user_ico_Basia11
+8
no tak tcz45 ~ Basia11 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.02.2011, 17:34
Tylko np po co wyrzucać było pieniądze w błoto na zegar słoneczny zamiast odnowić ławeczki w parku i zrobić tam np coś podobnego jak na bulwarze tzn makiety informacyjne o tym jak to kiedyś wszystko wyglądało. Wszystko by się dało gdyby się władzom chciało.
 
Brak zdjęcia
+1
droga ~ Basiu_gość
IP: 83.25.xx4.xx8
Data: 04.02.2011, 20:44
kolega miał trochę złomu,pomalował, wkopał w ziemię i pieniądze wzion , ławek i tablic informacyjnych nie miał , a w przetargu to różnie bywa ?a propos zegar pokazuje niewłaściwy czas !!! Czas zrobić dobry interes.
 
user_ico_mieczyslaw
+1
tcz45, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.02.2011, 21:00
nie siej defetyzmu mój drogi :) nie będzie jak dawniej, ale może pewnego dnia będzie dobrze - inaczej? Potrzeb wiele, pieniędzy mało - racja. Ale nie wszystko można kupić, nie o same pieniądze się tu rozchodzi. Kiedyś ludzie zwyczajnie zakasywali rękawy i szli do pracy, bo to było ich. A teraz wszystko się przelicza na $$$. Nie twierdzę, że nagle kosztem choćby własnego czasu wolnego mamy zebrać się i w czynie społecznym coś robić, bo miasto ma pieniądze z naszych podatków na ten cel, ale jeśli każdy zadba o swoje najbliższe otoczenie, to może się wiele zmienić.
 
user_ico_towarzysz
+3
inny,lepszy świat ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 07.02.2011, 00:00
Widzę Mietku,że wyobraźnia Cię ponosi,bo nie wierzysz chyba w realne zrealizowanie tego co "zaproponowałeś"?
 
user_ico_aga_piet
-2
aga_piet Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.02.2011, 19:38
Nie ma to jak operować schematami, a nuż się uda. Napisałeś : "Kiedyś mieliśmy w Tczewie np piękny, okazały park będący centrum niedzielnego wypoczynku dla rodzin a teraz? Park jest co najwyżej centrum wypoczynku dla degustatorów tanich win, a na tych ławeczkach nawet minuty się nie chce usiedzieć widząc co niektóre osikane i zabrudzone nie wiadomo czym." - a kiedy byłeś w parku ostatnio? Bo ja w sezonie jestem tam prawie codziennie i żurostwa jakoś nie widzę. Towarzystwo siedzi sobie w "Betlejemce" :) W parku spotykam panie z wózkami i ludzi z pieskami, zimą górki są oblegane przez saneczkarzy.
user_ico_TCZEWIAK5
+3
Schematami? ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.02.2011, 20:42
Jeśli chcesz mi powiedzieć,że nie jest to prawdą to proszę bardzo-ale pierw udowodnij. A ostatni raz w parku byłem we wtorek i akurat tak się dziwnie złożyło,że trzech żurków się przy 'szlapmie' grzało. Zaś ostatni raz kiedy widziałem tam matkę z dzieckiem to latem kiedy z buta na czyżykowo musiałem chodzić-poza tym nigdy więcej rodzinnego spacerku tam nie widziałem. Jedynie jak ktoś przechodził z ul Zielonej-tyle.Hehe a zimą to zawsze na górki przychodzą więc się nie podniecaj.
 
Brak zdjęcia
+3
tcz45 ~ Tcz18_gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 04.02.2011, 21:03
Ciebie nigdy nie zaczepią bo cię już każdy zna i wie że jak coś to zaraz fotkę pstrykniesz i będzie szlus ;))))). A w parku menelstwo siedziało,siedzi i siedzieć będzie jak z resztą w całym mieście-przy każdym monopolowym hehehe
 
user_ico_tcz45
-6
nie bój się smakoszy win ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 04.02.2011, 20:52
Nawet jak siedzą i nie rozrabiają i butelek nie rzucają to nie problem. Ja często chodzę po parku i to w nocy i nikt dotąd mnie nie zaczepił. Problem są rozpadające się budynki, nieodmalowane i takie to miasto bez radości..wyludnione coraz bardziej....A park mógłby być bardziej wykorzystany, ale ....cóż....
user_ico_towarzysz
+5
pisz tak by można to było zrozumieć ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 05.02.2011, 14:25
"Nawet jak siedzą i nie rozrabiają i butelek nie rzucają to nie problem"-gdzie w tym jest sens?
 
user_ico_Casper
+1
Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 05.02.2011, 10:41
Jedyne rozwiązanie by miastu przywrócić dawny blask to wynalezienie wehikułu czasu. Bo obecnie nie ma ani pieniędzy, ani chęci. A nawet jeśli jakimś cudem udało by się sporą część miasta odnowić to zaraz będzie zdewastowana. Zdjęcia w artykule są z lat 30. i nie można zapominać, że od tamtego czasu sporo się wydarzyło. II wojna światowa, wiele lat komuny z której do końca jeszcze nie wyszliśmy. Według mnie jeden problem to pieniądze i chęci władz, a drugi to mentalność ludzi. Bo tak szczerze mówiąc to właściwie polską inteligencje i elitę w latach wojny zniszczono prawie całkowicie. Nie chce tu nikogo obrażać, że ktoś jest gorszego pochodzenia, no ale może akurat zabrakło autorytetu tych elit które likwidowano w czasach wojny i komuny. A jak już ktoś załapie się na jakieś poważniejsze stanowisko to myśli, że jest panem, władcą i może wszystko. Jak to mówią (nie obrażając mieszkańców wsi) chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy i dlatego mamy to co mamy.
Brak zdjęcia
+2
sory ~ czesiu_gość
IP: 83.25.xx0.xx7
Data: 05.02.2011, 14:26
ale to obraża ludzi ze wsi, okreslenie wieśniak jest bezsensownie nadużywane , bo winni całego syfu w naszym mieście sa tylko i wyłącznie jego nieucywilizowani źle wychowani i bezmyślni mieszkańcy, ze wsią mają oni mało wspólnego i na wsi takie beznadziejne przypadki często trudno znaleźć. Wandalizmu na wsi raczej nie ma w mieście jest go pełno i nie zajmują sie nim wieśniacy a wielcy mieszczuchowie- kiedyś uzywano takiego określenia jak filister (w słowniku j.polskiego jest to ładnie określone, bo sa dwa znaczenia) jest lepsze od nazywania złych cech i prostactwa wieśniactwem skoro jesteśmy ludźmi mieszkającymi w mieście ;) i tu sie wychowujemy a nie na wsi, więc czym zawiniła ta biedna wieś :P ?
 
user_ico_towarzysz
+8
most ~ towarzysz
Uż. zarejestrowany
Data: 05.02.2011, 14:20
Most to sprawdzian dla tczewskich władz od '89 roku,który wciąż pozostaje niestety niezaliczony...
Brak zdjęcia
+3
st_gość
IP: 89.200.xx3.xx4
Data: 05.02.2011, 22:58
A pomyśleć, że kiedyś po lisewskim jeździły autobusy normalne, ciężarówki..., do Lisewa nawet komunikacja miejska docierała (teraz niemożliwe by miasto 1 grosza dołożyło do komunikacji wyjeżdżającej choć kawałek za Tczew - nie licząc Rokitek, które są uprzywilejowane]. Co prawda starówka tczewska zmienia się na plus, ale jednak takie kwiatki, jak "Laleczka" dalej straszą. No i mentalność ludzi, która się nie zmieni chyba. Co wspólne to trzeba zniszczyć.
Brak zdjęcia
0
Stare miasto!!! ~ Pipi_gość
IP: 77.253.xx1.xx2
Data: 08.02.2011, 00:04
A ja wolałabym posiedzieć z maluchami w pięknym parku,niż na rynku ,gdzie ławki zajmują menele.Dzisiaj jechałam ulicą Chopina ok godz.14-ej i gość sikał na chodniku!!------zaniemówiłam!Czegoś takiego jeszcze nie widziałam--szok!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew