Uwaga, tczewscy seniorzy! Metoda na pracownika telekomunikacji

Telefon

wydarzyło się
02
02.2024
Piątek
Uwaga, tczewscy seniorzy! Metoda na pracownika telekomunikacji
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Oszuści podają się za pracowników telekomunikacji i dzwonią do seniorów posiadających jeszcze telefony stacjonarne (prawdopodobnie biorą numery tel., adresy oraz nazwiska ze starych książek telefonicznych).

Kilka dni temu do teściowej zadzwoniła kobieta i chciała rozmawiać z nieżyjącym już od kilkunastu lat teściem. Potem poinformowała, że do teściowej wybierze się pracownik, który będzie miał identyfikator i że pobierze jednorazową opłatę w wysokości 50 kilku złotych. trzeba się będzie podpisać pod jakimś dokumentem. Sprawdziliśmy, zadzwoniliśmy do operatora. Nie ma takiej akcji! Żaden pracownik nie dzwoni do abonentów, a tym bardziej nie chodzi po domach w celu pobrania jednorazowej opłaty w imię nie wiadomo czego. Uczulajcie swoich dziadków, rodziców, teściów, aby nie wpuszczali takich ludzi do domów, niczego nie podpisywali, nie opłacali. Oszuści wymyślają coraz to nowsze metody, a seniorzy, niestety, dają się na te oszustwa złapać.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  qq_gość

  04.02.2024, 20:17

  Bo dziadki umieją w internety i na pewno przeczytają tego posta

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  kEMlzpAX_gość

  05.02.2024, 02:18

  1

  1

  Odpowiedz
  IP: 83.97.xx3.xx9 
 • ._gość

  21.07.2024, 17:21

  tym seniorom

  tym starym baranom nawet pleban z ambony nie wytłumaczy problemu oszustwa. Skąd mają taką kasę by z naiwnością ją przekazywać.Stary portfel ZUS daje im ochłapy rentowe.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.