tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 14:19
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Undergroundowo na Starówce

Opublikowano: poniedziałek, 26.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zakończyła się realizacja projektu "Underground na Starówce - Od kontestacji do alternatywy". Jego celem było stworzenie warunków dla twórczości artystycznej młodzieży z Tczewa, czemu służyła m. in. adaptacja pomieszczeń Alternatywnego Centrum Kultura "Zebra" w centrum Starego Miasta. Uczestnicy przedsięwzięcia mówili dużo m. in. o tolerancji, a nawet... nagrali własną płytę.

Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Projekt miał za zadanie zapewnić młodym ludziom różnorodne możliwości ekspresji artystycznej i zwiększyć uczestnictwo w życiu kulturalnym poprzez szereg spotkań dyskusyjnych, warsztatów (muzycznych, o tematyce społecznej, psychologicznych), wystaw, koncertów czy też happeningów.

- Elementami projektu był m. in. cykl spotkań "Od kontestacji do alternatywy", który miał zainspirować młodych ludzi do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, społecznym, rozwoju artystycznego poprzez poznanie poglądów i sposobów na życie zaproszonych gości. W spotkaniach gośćmi byli Jacek Kleyff, prof. Jerzy Szyłak, Łukasz Gołębiewski, Przemysław Gulda, Szymon Wątorek, Krzysztof Grabowski, Robert Turło, Roman Puchowski, Michał Sobczyk, Henryk Wujec i Michał "Szak" Jaszczerski
. - wylicza Bartosz Rief z Alternatywnego Centrum Kultury "Zebra". - Częścią zadania był także cykl "Galeria Tolerancji", którego celem było podnoszenie ważkich kwestii, takich jak przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji - rasizmowi, homofobii, czy też dyskryminacji ze względu na płeć. Uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniach oraz warsztatach prowadzonych przez psychologów, członków Stowarzyszenia Empatia, Polskiej Akcji Humanitarnej i Amnesty International.

Projekt zakończył się wydarzeniem pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy". W trakcie wydarzenia zainteresowani mogli wziąć udział w koncertach, warsztatach graffiti i spektaklu teatralnym. Pod hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy" ukazały się także: płyta cd oraz koszulki z logiem wydarzenia. Na krążku znalazło się 14 utworów zespołów mających próby w piwnicach kamienicy przy ulicy Kościelnej oraz związanych blisko i współpracujących z ACK Zebra. Utwory zostały nagrane w studio w Tczewie w sierpniu tego roku.

- Wydawnictwo ma na celu promocję twórczości zespołów i pomoc w rozwoju twórczym. Płyta jest rozdystrybuowana wśród mediów lokalnych i krajowych w celach promocyjnych. Krążek oraz koszulkę było można także wygrać w trakcie losowań odbywających się w trakcie wszystkich wydarzeń odbywających się pod koniec września w ACK Zebra. - dodaje Bartosz Rief.

Płyta jest wydawnictwem bezpłatnym. Można ją pobrać w formie elektronicznej za pomocą poniższego linka do czego bardzo wszystkich zachęcamy: http://www.tcz.pl/download/sztuka_przeciwko_przemocy.zip
 

Hasło "Sztuka Przeciwko Przemocy" jest nawiązaniem i wyrazem sprzeciwu wobec narastającej fali przemocy w relacjach międzyludzkich oraz w codziennym życiu. Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2758 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wierni w Piasecznie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Lolo_gość
IP: 212.160.xx2.xx2
Data: 26.10.2009, 07:16
Co to za beznadziejny link do płyty. Nie można było dać tego z Tcz.pl ? I dlaczego nie jest aktywny tylko trzeba go kopiować do paska ?
Brak zdjęcia
0
"M"_gość
IP: 83.30.xx5.xx6
Data: 26.10.2009, 11:37
z tego co sie orientuje to Szak ma na imie Marcin ;) pozdro
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew