Zbiórka na audiobook ze wspomnieniami powstańca

Mieczysław Polewicz (fot. Dawny Tczew/Canva)
Zbiórka na audiobook ze wspomnieniami powstańca
Ruszyła zrzutka na wydanie audiobooka ze wspomnieniami tczewianina, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Mieczysław Polewicz, bo o nim mowa, w 1944 przeszedł szlak Śródmieścia. Później trafił do niewoli, a w 1946 roku wrócił do Tczewa.

"Pamiętniki wojenne" to wspomnienia uczestnika Powstania Warszewskiego śp. Mieczysława Polewicza ps. Mietek.

- W związku ze zbliżającą się 80. rocznicą Powstania, chcemy nagrać audiobook "Pamiętników". Oddamy tym samym głos bezpośredniemu świadkowi tych wydarzeń, żołnierzowi 1. kompanii saperów batalionu "Iwo", którego szlak bojowy wiódł przez Śródmieście Południe. Premiera audiobooka będzie miała miejsce 1 sierpnia. - mówi Przemysław Zieliński, rzecznik prasowy Dawnego Tczewa.

Link do zrzutki https://zrzutka.pl/7hsphc .


Mieczysław Polewicz (1920-2010) był rodowitym tczewianinem, dokumentalistą, poetą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego oraz Kawalerem Medalu "Pro Domo Trsoviensi". Ukończył Państwowe Gimnazjum Humanistyczne w Tczewie. Podczas wojny walczył w 65. Pułku Piechoty na froncie od Grudziądza do Sochaczewa. W 1944 brał udział w walkach Powstania Warszawskiego - potem trafił do niewoli, a do Tczewa wrócił w 1946 roku. Ukończył Politechnikę Gdańską i na lata związał się Pomorską Fabryką Gazomierzy.

Drukuj
Prześlij dalej