Turniej piłki ręcznej plażowej z okazji Dni Ziemi Tczewskiej

23
06.2013
Niedziela

zobacz galerię zdjęć: 3
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Tczewa w plażowej odmianie szczypiorniaka. W zawodach może wziąć udział każdy! Zapraszamy byłych, a także obecnych zawodników i zawodniczki piłki ręcznej halowej, kibiców oraz wszystkich chętnych. Przedział wiekowy nie ma znaczenia!

Plan turnieju:

9.30 – 12.30 turniej dzieci ze szkół podstawowych
12.30 – zapisy do turnieju
13.00 – 18.00 turniej kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN

Nie czekaj! Namów znajomych i stwórz swoją drużynę! Wystarczą 4 osoby, aby zmierzyć się z innymi sympatykami piłki ręcznej! Serdecznie zapraszamy!

W sprawie zapisów prosimy kontaktować się z Lechem Kordą pod nr tel. 664 765 368 lub email: lech.korda@gmail.com.

Co to jest piłka ręczna plażowa?

Filozofia Plażowej Piłki Ręcznej oparta jest na zasadzie „Fair Play”. Oznacza to, że respektowanie ducha gry, bezpieczeństwo i zdrowie uczestników są najważniejsze.
Plac gry ma wymiary 27 x 12 metrów, a jego nawierzchnię stanowi piasek. Boisko do gry wyznaczają kolorowe linie wykonane z gumy lub taśmy. Na środku linii końcowych ustawione są bramki o wymiarach wewnętrznych: szerokość 3 m i wysokość 2 m
Rywalizacja toczy się między dwoma drużynami. Każdy zespół składa się z 3 zawodników i 1 bramkarza w polu gry (drużyna może liczyć maks 10 osób). Mecz trwa 2 sety po 10 minut, a w każdym z nich trzeba wyłonić zwycięzcę. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów setowych. W przypadku remisu 1:1 w setach, sędzia zarządza dogrywkę, która odbywa się w tzw. systemie "SHOOT-OUT", czyli sytuacji sam na sam z bramkarzem.
W trakcie meczu zdobywa się bramki za 1 i 2 punkty. Za 1 punkt sędziowie zaliczają „zwykłą bramkę”, natomiast za 2 punkty premiowane są „spektakularne bramki” takie jak: rzuty karne, bramki zdobyte przez bramkarza, „wrzutki” oraz obroty 360º w powietrzu. Dzięki czemu zawody stają się szybsze i bardziej widowiskowe.

Organizatorzy: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji