"Szpital w drużynie, eksperymentalny skład i porażka..."

Gryf 2009 Tczew - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:3 (0:1)

Skład: Werner, Maciuński, Grzesiak, Hadrysiak, Litwiński, Wszołek, Sroka, Saczuk, Piepiórka, Skalski, Nadolny

Oraz: Rajch, Kwiatkowski

Bramka: Skalski

Szpital w drużynie, eksperymentalny skład i porażka 1:3 - tak w skrócie można by opisać sparing z Żuławami. W pierwszej połowie Gryf miał kilka sytuacji do zdobycia bramki ale to goście grali lepiej i to oni do przerwy prowadzili 1:0. Po przerwie Nowodworzanie dołożyli jeszcze dwa trafienia. Gryfici odpowiedzieli tylko jedną bramką - na 15 min przed końcem spotkania bramkarza gości pokonał Tomasz Skalski.

Lista nieobecnych: Zittrich, Malarski, Janiszewski, Olszewski Ł., Olszewski M. (wszyscy są przeziębieni), Kotowski, Kołodziej (obóz sportowy z AWF), Włodowski, Nowaczyk (sprawy osobiste).

Nową twarzą w zespole Gryfa jest Błażej Piepiórka. Błażej jest wychowankiem Unii Tczew, występował również w drużynach juniorskich Gryfa i Akademii Piłkarskiej Malbork. Ostatnio reprezentował Elanę Toruń w Centralnej Lidze Juniorów aczkolwiek ostatnie miesiące spędził na leczeniu kontuzji.