Piłka ręczna po weekenowych rozgrywkach

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Trwają rozgrywki piłki ręcznej. W sobotę odbyły się rozgrywki w ramach Wojewódzkiej Liga Młodzików i Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

W sobotę (04.10.2014r.) rozgrywki ligowe zainaugurowali młodzicy Sambora Tczew. Pierwszy turniej grupy C, w której rywalizują nasi zawodnicy, odbył się w Kościerzynie. Samborzanie po pierwszych łatwych zwycięstwach (z Sokołem II Kościerzyna 21:2 i Fundacją Akademią Sportu Gdańsk 25:0) spotkali się z zespołem Sokoła I Kościerzyna, a stawką meczu było pierwsze miejsce w turnieju. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu zanotowano remis 13:13. Wynik ten dał pierwsze miejsce Samborowi, dzięki lepszej różnicy bramek. Turniej rewanżowy odbędzie się 15 listopada, także w Kościerzynie.

Tabela pierwszego turnieju:
1. MKS Sambor Tczew 5 pkt. +44
2. ZSP 1 Sokół I Kościerzyna 5 pkt. +41

3. ZSP 1 Sokół II Kościerzyna 2 pkt.
4. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk 0 pkt.

Sambor: Mariusz Kurkiewicz, Bartosz Bałdowski, Patryk Lica - Adrian Łaś 4, Mateusz Seroka 8, Szymon Jaśkiewicz 3, Szymon Skonieczny 11, Cezary Antczak 6, Piotr Lietz 6, Mikołaj Kalitta 2, Karol Ubowski 3, Tymon Sojka 6, Piotr Szulc 4, Adrian Drząszcz 1, Wojciech Domachowski 3. Trener: Tomasz Śmiełowski.

PIŁKA RĘCZNA
Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

W trzeciej kolejce Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, zespół Sambora Tczew potykał się w Wejherowie z miejscowymi Tytanami. Gospodarze do tej pory bardzo wysoko przegrywali swoje mecze i dlatego w szeregi naszych szczypiornistów wkradło się lekceważenie przeciwnika. Efektem takiego stanu rzeczy był remis 5:5 w 15 minucie. Od tego momentu tczewianie uszczelnili obronę, przyspieszyli grę w ataku i do końca pierwszej połowy zdobyli 15 bramek, tracąc tylko 1! Wynik 20:6, do przerwy, mówił wszystko o różnicy klas. W drugiej połowie zdecydowana dominacja tczewskiego zespołu nie podlegała dyskusji i tylko dzięki słabej skuteczności rzutowej licznik zdobytych bramek zatrzymał się na 40.
Tytani Wejherowo - Sambor Tczew 15:40 (6:20)
Sambor: Karol Różycki - Mateusz Korzeniewski, Kacper Sadowski 4, Wojciech Nastały 4, Wiktor Szramke 2, Oskar Dziuban, Sebastian Kosznik 5, Paweł Woźniak 10, Rafał Waruszewski 3, Jakub Posorski 4, Jakub Kordek 3, Maciej Binasiak, Mateusz Daszek 5. Trener: Tomasz Śmiełowski.
W następnej kolejce Sambor podejmie Cartusię Kartuzy - w sobotę (11 października) o godzinie 15:00 w hali Gimnazjum nr 3.