Miłosz Walkowiak mistrzem Polski w aquathlonie

Miłosz Walkowiak został mistrzem Polski juniorów młodszych 16-17 letnich w aquathlonie, które zostały rozegrane w Gołuchowie 14.06.2015.
Zawodnik sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew, uczeń Gimnazjum nr 2, mieszkaniec Subków tytuł mistrzowski wywalczył w czasie 0:13:26, pokonując trasę 400 m pływania i 2 km biegu.

Miłosz Walkowiak złoty medal zdobył w bardzo przekonujący sposób. Część pływacką zdecydował się pokonać bez pianki, mimo chłodnej wody (16'C). Nie przeszkodziło mu to ukończyć dystansu 400 m wyznaczonego w jeziorze Gołuchowskim wyraźnie na pierwszej pozycji.
Po wybiegnięciu z wody bardzo szybko (dzięki brakowi pianki) przygotował się do biegu w strefie zmian i z przewagą blisko 30 sekund kontynuował wyścig. Biegł mocno, pewnie, w pełni kontrolując sytuację. Niezagrożony, samotnie dobiegł do mety, a za jego plecami toczyła się zawzięta rywalizacja o drugie miejsce.

Ten wynik potwierdza potencjał zawodnika w tej dyscyplinie i pokazuje jego szybki i prawidłowy rozwój szkoleniowy. W tym roku zdobył złoty medal, w zeszłym roku był drugi w kategorii młodzików 14-15 letnich, a przygodę z aquathlonem (do wieloletniego treningu pływackiego dodał zajęcia biegowe) rozpoczął dopiero dwa lata temu.
Sukces Miłosza jest tym cenniejszy, że jest on zawodnikiem 16 letnim, a wygrał w kategorii juniorów młodszych 16-17 letnich. Ponadto trzeba dodać, że na start w Mistrzostwach Polski w aquathlonie zdecydował się w ostatniej
chwili, ponieważ termin zawodów kolidował z datą rozgrywania Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie supersprintu. W ostateczności wystartował w obu imprezach - 14.06. w aquathlonie, a w przeddzień 13.06. w triathlonie!