tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 29 października 2016r, godz. 01:38
Imieniny:
Wiadomości: Sport
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

MKS Sambor rozpoczął przygotowania do sezonu

Opublikowano: Środa, 03.08.2011, 06:47. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Spadkowicz z Superligi w poniedziałek (01.08) miał pierwsze spotkanie organizacyjne, a od wtorku rozpoczął treningi, które mają przygotować drużynę do walki w I lidze, która przy odrobinie szczęścia ma przynieść po rocznej przerwie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Sambor Tczew, mimo że dysponuje niemal trzykrotnie mniejszym budżetem niż w sezonie ubiegłym, wcale nie załamuje rąk, a wręcz przeciwnie chce walczyć o najwyższe cele. Nieco z przymusu, a poniekąd z wyboru zmieniono znacząco politykę budowania drużyny. Trzon zespołu stanowić będzie jedynie 12-14 zawodniczek kontraktowych, ale za to takich, które zdaniem zarządu i trenera są w stanie powalczyć nie tylko z sukcesem w I lidze, ale w przypadku awansu do Superligi będą także stanowiły o sile zespołu w kolejnym sezonie.

Z poprzedniego sezonu w składzie pozostały obydwie bramkarki Alicja Rostankowska i Aneta Skonieczna, skrzydłowe Urszula Czarnecka i Justyna Wiśniewska oraz rozgrywające Małgorzata Sabajtis i Justyna Szlija. Do drużyny już wcześniej dołączyły ze Startu Elbląg Justyna Domnik, z SMS Gliwice Katarzyna Skonieczna, z MTS Kwidzyn Martyna Podgórska i Daria Tuptyńska, od wtorku w treningach uczestniczy skrzydłowa Anastazja Kasuła, a pod koniec tygodnia dołączy także rozgrywająca Anna Malinowska.

Dwie ostatnie dziewczyny mają po 19 lat, są zawodniczkami Vistulu Łączpol Gdynia i mają za sobą wiele sukcesów w rozgrywkach juniorskich włącznie z medalami Mistrzostw Polski. Anna Malinowska ma za sobą epizod w młodzieżowej reprezentacji Polski, a Anastazja Kasuła była przez 4 lata podporą kadry juniorskiej i młodzieżowej.

Oprócz wymienionej dwunastki w zajęciach mają uczestniczyć pozostałe zawodniczki występujące do tej pory w pierwszym i drugim zespole, oraz wyróżniające się juniorki starsze. Mają one mieć wszelkie przywileje i udogodnienia jak zawodniczki kontraktowe, z tym że z powodu braku finansów nie będą otrzymywały wynagrodzenia.

Całość przygotowań odbywać się będzie w Tczewie. Do 9 sierpnia treningi odbywać się będą raz dziennie, potem przez 10 dni do 19 sierpnia będzie miał miejsce obóz dochodzeniowy, w czasie którego zajęcia będą dwa razy dziennie. Dalej do końca sierpnia po jednym treningu dziennie, a od września 3 razy w tygodniu plus ewentualne sparingi.

Na dzień dzisiejszy pewny jest udział naszej drużyny w turnieju w Elblągu z udziałem Startu Elbląg, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Pogoni Szczecin (wszyscy Superliga) oraz drugiego zespołu z Elbląga (I liga). Możliwy jest także udział w turnieju w Płocku, gdzie występować mają zespoły I ligi grupy B między innymi z Lubina, Pruszkowa, Warszawy. Przewidziane są także sparingi z pobliskimi zespołami z Kościerzyny, Elbląga, Słupska czy Gdyni oraz gry wewnętrzne.

Pierwszy mecz ligowy Sambor rozegra na wyjeździe ze Słupia Słupsk 24 września.
Autor: www.sambor-tczew.pl
drukuj
Artykuł przeczytano 1392 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Sport
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kino Helios w Tczewie
Więcej w dziale "Sport":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
ostatnio komentowane
ostatnio komentowane
Tczew - Derby trójmiasta już za tydzień... (10)
27.10.2016, 15:21
Tczew - Pogoń TczewPogoń wygrywa z Lwami z Lęborka (1)
27.10.2016, 11:39
Tczew - ALPN 2016     ALPN. Sportowe emocje za nami (5)
27.10.2016, 06:53
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew