Wychowanek Unii popłynął na Mistrzostwach Europy w Belgradzie (Tcz24)

W dniach 31.05-1.06.2014 na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Wiosenne Regaty Juniorów. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2 km. Regaty w Kruszwicy dały szansę zawodnikom tczewskiej Unii na sprawdzenie się w rywalizacji z wioślarzami z całej Polski.

W zawodach wzięła udział cała krajowa czołówka juniorów i juniorów młodszych w Polsce. KKS "Unia" reprezentował Sebastian Pabjan i Karol Arczewski.

W konkurencji jedynek juniorów młodszych startował Sebastian Pabjan. Pierwszego dnia zajął w swoim biegu eliminacyjnym drugie miejsce i awansował do półfinału tej konkurencji. W półfinale jedynek Pabjan zajął pierwsze miejsce i pewnie awansował do finału A. W finale zajął trzecią pozycję ustępując tylko dwóm zawodnikom MOS Warszawa. W sumie w tej konkurencji startowało 22 skiffistów.

Karol startował w jedynce juniorów i w gronie 50 zgłoszonych zawodników plasował się w trzeciej dziesiątce skiffistów.

***

W tym samym czasie wychowanek naszego klubu 20-letni Mateusz Biskup debiutował w Mistrzostwach Europy Seniorów w Belgradzie. Mateusz wraz z 5 lat starszym Adamem Wicenciakiem z KW 04 Poznań startowali w dwójce podwójnej. Po eliminacjach i repesażach polska dwójka awansowała do finału C tej konkurencji i zajęła w nim pierwszą pozycję. W sumie dało im to trzynastą pozycję mistrzostw.