II Turniej GP Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym

W sobotę 13 czerwca na kortach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się drugi z sześciu turniejów w ramach Grand Prix Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym.

Młodzi tenisiści rywalizowali w kategorii SKRZAT i JUNIOR. Do zawodów przystąpiło 8 zawodników + 2 zawodniczki Daria i Marta, grali w grupach systemem każdy z każdym.

II miejsce Daria Jekel

Kolejne miejsca zajęli: Igor Deyna, Marcin Sosnowski, Paweł Ormianin i Paweł Linda.

O godz. 11.00 rozpoczęły się zmagania w kategorii OPEN. Do rywalizacji przystąpiło 11 tenisistów i tenisistka młodego pokolenia Karolina. W turnieju zobaczyliśmy „wschodzące” nadzieje tenisowe województwa pomorskiego w konfrontacji z amatorami w „różnym” wieku. Honoru amatorów w półfinałach bronili Henryk i Patryk.

W półfinałach Patryk Pychyński pokonał Karolinę Głowińską 6:4 ; 6:3, a Kuba Fedorowicz wygrał z nestorem „królem mączki” Henrykiem Kuklińskim 6:3 ; 7:5 po długim i wyczerpującym meczu.

W meczu o III miejsce Kukliński: Głowińska 7:6,6:4

W finale pierwszy set dla Kuby Fedorowicza 6:3, drugi i trzeci dla Patryka Pychlińskiego 4:6,4:6 ,który lepiej wytrzymał kondycyjnie trudy turnieju. Patryk zaliczył drugi finał i prowadzi w ogólnej punktacji GP Tczewa w kategorii OPEN.

Kolejne zawody GP Tczewa w Tenisie Ziemnym, organizowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji w sobotę 20 czerwca 2015r. Od godz. 8.30 SKRZAT i JUNIOR, a od godz.11.00 kategoria OPEN.